Sosyal Medya

Coğrafyamız

Erdoğan ilk kez Sisi'yle aynı törene katılacak

Suud Kralı Abdullah Bin Abdülaziz'in cenaze töreni Erdoğan ve Sisi'yi darbeden sonra ilk kez bir araya getirecek. Erdoğan, BM'de Sisi'nin olduğu yemeğe katılmamıştıSuudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz Al Suud'un cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanısıra Mısır Cumhurbaşkanı Sisi de katılacak. İkili, darbeden sonra ilk kez aynı törene katılmış olacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika Boynuzu ülkelerini kapsayan resmi ziyaretlerinin ilk durağı Etiyopya'daki temaslarının ardından Somali ziyaretini iptal ederek sabah saatlerinde Riyad'a gitme kararı aldı. 

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es- Sisi de İsviçre'deki seyahatini yarıda keserek Kral Abdullah bin Abdulaziz'in cenazesine katılma kararı aldı.

Erdoğan, BM'de Ban Ki-moon'un verdiği yemeğe ise, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile aynı masaya verildiği için katılmamış ve "Aynı masaya oturup darbecileri meşrulaştırmam." demişti.

EN SON 2013'TE GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sisi ile en son Mayıs 2013'te Ankara'da bir araya gelmişti. Sisi dönemin Savunma Bakanı unvanı ile Ankara'ya gelmiş, Erdoğan ve Savunma Bakanı ile görüşmüştü.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.