Sosyal Medya

Güncel

"Sen etkisiz bir elemansın Ahmet Bey"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sert eleştiriler yöneltti. Koç, "Biz hep sana yardımcı olmak istedik, kumandayla başbakanlık yapılmaz dedik, fotokopi olma dedik, sen anlamsız bir gülümsemeyle dolaştın durdun Ahmet Bey. sen bu vesayetin altında ezildin sen etkisiz bir elemansın Ahmet Bey" diye konuştu. 

CHP sözcüsü Haluk Koç, MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koç'un açıklamalarının önemli satırbaşları şöyle:

"CHP iktidarında taşeronluk sisteminin tümden kaldırılacağı noktasında siyasi parti irademizi bir kez daha beyan ediyorum.

Ben sadece hepinize ailelerinizle birlikte huzurlu yıl diliyorum. Hukuk devletinin egemen olduğu kurallı bir toplumda herkesin hakkını aldığı bir toplumda mutlu olmanızı diliyorum. Birlikte yaşanılası bir ülke diliyorum. Herkesin hakkı olanı almasını diliyorum. 2014'ü nasıl anımsayacaksınız? Aklınızda neler bırakıyor.

"AĞAN DA BELLİ ĞAŞAN DA BELLİ, DEĞİL Mİ?"

2014 diyince hırsızlık, rüşver ve devlet katına girdiğini göreceğiz. Hırsızlık rehin alınarak hiç kuşkusuz suç üstü yapılmasına rahmen üstünün kapatıldığını görüyoruz. Ülkenin en önemli sorunu olan kürt sorunu olan koskoca ülkenin Türkiye'nin Apo'nun ağzına bakar hale gelindiğini görülecek. 2014'de başka neler gelecek aklınıza hastalıklı bir ruh halini yansıtan dünya mizahına malzeme olurken AB müzakere anlaşmalarının çıkmaza girildiği görülecek. Gittikçe büyüyen bir işsizlik rakamı görülecek son dönemlerde açıkça bizim belgelediğimizin KPSS sınavlarının aslında göstermelik olduğu Ak torpili olanların sonava bile girmeden devlet kadrolarına girdiğinin asla yalanlanamadığı bir yol aklımıza gelecek. Yurt dışında sergilenen dizi taht oyunları Türkiye sahnesi burada türkiye'nin en büyük felsefi adamı her konunun uzmanı belediye zabıtasından kadın doğuma kadar diğer araftan "benim itibarım ne olacak, bana yazık değil mi?" diyen daha küçük görevli başbakan var. Cumhurbaşkanının taleplerini yerine getirmekle yükümlü bir Binali Yıldırım var. Özgün ağırlık mucidi var bir de boşa konuşmaktan bıkmayan gözleri yaşlı hükümet sözcüsü var. Fonda da bir müzik var 'Mustafa Bey' şarkısı var daha önce üç partininde şarkı sözler var dimi "ağam kim paşam kim" ağan da paşan da belli dimi şarkının sözlerine girersek altından çıkamazsınız.

"SEN ETKİSİZ BİR ELEMANSIZ AHMET BEY"

Biz hep sana yardımcı olmak istedik, kumandayla başbakanlık yapılmaz dedik, fotokopi olma dedik, sen anlamsız bir gülümsemeyle dolaştın durdun Ahmet Bey. sen bu vesayetin altında ezildin sen etkisiz bir elemansın Ahmet Bey. Bu milletin parasını hiç edenler kim uyarlıyalım mı.

Şimdi sen yargıyı felç edersen siyaseten kendine bağlarsan yargı işlemediği zaman olmaz. Medya özgürlüğünü ortadan kaldırırsan Türkiye'de yaşandığı gibi engelli arkadaşlarım lütfen alınmasın üzerine deyim olarak söylüyorum ülkenin çoğu kör olur sağır olur. Anayasa yetki olarak sana medyayı yık mı diyor. Anasayı ayaklarının altına almış çiğniyor. Çankaya'ya bir alternatif yaratmaya çalışıyor. 'Kaçak Saray' Çankaya'nın yerini alabilirmiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor.

Çankaya unutulmaz unutturulamaz da. En fazla kaçak saray yüzünden eksikliği daha fazla hissedilir o kadar.

Korkunun ecele faydası yok. Taht kavgaları ne olacak 25 Ocak'taki komisyon oylamasını hepbirlikte göreceğiz. Ben yaşınalı bir Türkiye diliyorum herkesin eşit bir şekilde yaşadığı huzurlu bir yıl diliyorum. 

"BU TEZGAHIN HEPSİNİ SİZ ÇEVİRDİNİZ"

Biri bizi gözetliyor evi Türkiye bir karanlık dönem kim kimin yanında kimin eli kimin cebinde kumpas. Sayın arınç biliyorsunuz arasıra vicdanına başvuran bir siyasetçi 2009 Aralık ayına geri gidelim. 2 Subayın İzmir'de haber geliyor. Ankara'da ona suikast uygulayacaklarıydı o zaman birileri tutuklandı. Amacı kozmik odalara girmekti. "Eee bunu paralel yaptı" paralel nedir 2 çizgi geometride  2 tane karşılıklı çizgidir biri onlarsa diğer de sizsiniz. Kıl payı kurtuldu deniyor siz o zaman İzmir'deydiniz Sayın Arınç kumpas Ankara'daydı dimi... Bu tezgahların hepsini siz çevirdiniz. Hepiniz bu işin içindeydiniz kime ne anlatıyorsun sen? Tükiye'nin o belgeleri kimin eline geçti hangi uluslararası kargolarla nereye gitti. Sayenizde Sayın Arınç bilerek bilmeyerek lafını kaldırıyorum bilerek yaptınız. Bunların çalma huyu zapdedilemeyen bir duygusu var şarkı falan görünce onuda çalıyorlar. 

Ağ kurarlar bıldırcınlara sonra da ışık tutarlar Karadeniz'i geçtikleri için yorgun olurlar bizimkilerinde o hesap...


KAYNAK: AjansHaber 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.