Sosyal Medya

Güncel

Askere taş atanlara gazlı müdahele

Suriye sınırdaki nöbet kulübesindeki askerlere taş ve havai fişekli saldırıda bulunan gruba, ekipler gaz bombası ile müdahalede bulunduMardin'in Nusaybin İlçesi'nde protesto yürüyüşünün ardından Suriye sınırdaki nöbet kulübesindeki askerlere taş ve havai fişekli saldırıda bulunan gruba, asker ve polis ekipleri gaz bombası ile müdahalede bulundu. Gruptakiler, müdahalenin ardından dağıldı.
Nusaybin'de DBP öncülüğünde Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Rojhat Özdel'in öldürülmesi ve gözaltıları protesto etmek için yürüyüş düzenlendi. Abdullah Öcalan lehine sloganların atıldığı yürüyüş Suriye sınırına 20 metre mesafede son buldu. Grup burada basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

Ancak dağılmayan ve aralarında çocukların da bulunuduğu bir grup Suriye sınırda nöbet tutan askerlerin bulunduğu kulübelere havai fişek ve taşlı saldırıda bulundu. Askerin gaz bombası ile karşılık vermesi üzerine bölgede güvenlik önlemi alan polis ekipleri de saldıganlara gaz bombası ile müdahalede bulundu. Polisin müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçarak dağıldı. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.