Sosyal Medya

Coğrafyamız

Türkiye Filistin Gazze'de su kuyuları açtırdı

Filistin Gazze'de, Türkiye tarafından finanse edilen ve yaklaşık 800 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak su kuyularının açılışı yapıldı.Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA) Başkanı Serdar Çam ile Filistin Gazze'ye gelen Türkiye'nin Kudüs Büyükelçisi Mustafa Sarnıç, Eş-Şucaiyye Mahallesi'nde su kuyuları açılışını gerçekleştirdi ve yapım aşamasındaki Filistin-Türkiye Dostluk Hastanesi ile İsrail saldırılarından ziyan gören Filistin Gazze İslam Üniversitesini ziyaret etti.

GAZZE'NİN YENİDEN İMARI İÇİN GEREKEN YARDIM YAPILACAK

Sarnıç, yaptığı açıklamada, Filistin Gazze'de açtıkları su kuyularıyla halkın ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini, Türkiye olarak Filistin Gazze'nin yeniden imarı için gereken yardımı sunacaklarını dedi.

Sarnıç, "Biz bugün buraya nihai İsrail saldırılarında ziyan gören binaların yeniden bayındırlık sürecinin nasıl işlediğini görmeye geldik" diye söyledi.

800 BİN GAZZELİNN SU İHTİYACI KARŞILANACAK

TİKA Başkanı Çam ise Filistin Gazze'de kalacakları 2 gün boyunca Türkiye'nin finanse ettiği projelerin işleyişini yakından takip edeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Filistin Gazze'ye geldiklerini söyleyen Çam, "Açılışını yaptığımız kuyular, yaklaşık 800 bin Gazzelinin su ihtiyacını karşılayacak" dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.