Sosyal Medya

Sinema - Sahne - Tiyatro

Ahlaksız oyuncudan Hz.Musa'ya hakaret!

Ridley Scott'un yönettiği filmde Hz. Musa'yı canlandıran ahlaksız oyuncu Christian Bale, Hz. Musa'ya hakaret etti.Ahlaksız oyuncu Christian Bale, yeni filminde canlandırdığı Hz. Musa hakkında hakaretlerde bulundu.

Hz. Musa as'ın hayatını konu aldığını iddia eden ‘Exodus: Gods and Kings’ isimli filmin başrol oyuncusu, canladırdığı Hz.Musa hakkında ''Sanırım şizofren ve oldukça barbar bir kişiymiş'' yorumunda bulundu. Filmdeki Hz.Musa rolünü kabul ettikten sonra birçok araştırma yaptığını da kaydeden Bale, Kur’an, Tevrat, Hazreti Musa’nın hayatını anlatan kitaplar ve İncil’i okuduğunu ifade etti.

Bale’in geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir röportajında yaptığı açıklamalar tepkileri de beraberinde getirdi. Bale'e tepki gösteren ABD’li yazar Brian Godawa, “Umarım bu açıklama filmin değil Bale’in cehaletinden kaynaklanıyordur” yorumunda bulundu.

Yapılan bir ankete göre, ABD’lilerin yüzde 74’ü İncil ile paralel bir senaryoya sahip olması durumunda filme gideceklerini belirtti.

Ridley Scott’un yönettiği filmde Bale’e Joel Edgerton, Ben Kingsley ve Aaron Paul gibi isimler eşlik ediyor. Film, Türkiye’de 12 Aralık’ta seyirciyle buluşacak. Bale’in bu açıklamalarının gişedeki yansımasının nasıl olacağı merakla bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.