Sosyal Medya

Güncel

Salih Müslim'in yine fırıldaklığı tuttu

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim peşmergenin Kobani'ye geçişiyle ilgili haddini aşan açıklamalarda bulundu. IŞİD'in Kobani saldırılarının yoğunlaştığı günlerde Suriye'den kaçan Müslim Türkiye'den defalarca yardım istemişti. Müslim son açıklamaları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, peşmergenin Kobani'ye geçişiyle ilgili haddini aşan açıklamalarda bulundu.

PYD PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, "PYD peşmergenin geçmesini istemiyor mu?" iddialarına yönelik, "Öyle anlaştık, geçmeleri yönünde anlaştık. Peşmerge Kobani'ye hakim falan değil, yardım edecekler. Zaten hakim olma niyetleri yok. Kürt dayanışması" dedi.

Müslim'den haddini aşan açıklamalar

Salih Müslim peşmerge sayısıyla ilgili Erdoğan'ın açıklamalarına yönelik haddini aşan eleştirilerde bulundu. Müslim "Her şey Erdoğan'ın elinde değil, neden rakam söylüyor? Neden bu kadar karışıyor? Her şey onun elinde mi olacak?" dedi.

Müslim, "Sizin istediğiniz kaç peşmergenin geçmesi?" şeklindeki bir soruya da, "YPG ile peşmerge komutanlığı kendi aralarında anlaşıyorlar. YPG ile karar vercekler. 150 ile 200 arasında olacağı söyleniyor" ifadelerini kullandı.

YENİŞAFAK
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.