Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan: HSYK artık vicdanları rahatlatacak yapıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmara Üniversitesi'nin Akademik yılı açılış töreninde HSYK seçim sonuçlarını değerlendirdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleştirilen HSYK seçimlerinin sonucuna değinerek, "HSYK artık vicdanları rahatlatacak yapıda" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmara Üniversitesi'nin Akademik yılı açılış törenine katılarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Mezun olduğum okuluma Türkiye'nin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olarak bulunmanın heyecanımı gizlemekte zorlanıyorum.

Dün kaybettiğimiz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

HSYK ARTIK VİCDANLARI RAHATLATACAK YAPIDA

Yeni HSYK üyelerine başarılar diliyorum. Yargıya, vicdanlara vesayet koymak isteyenlere hakim ve savcılarımız gereken cevabı vermiştir. Kazanan milletimiz olmuştur, yargı bağımsızlığı olmuştur. HSYK artık vicdanları rahatlatacak bir yapıya kavuşmuştur.

Birinci Dünya Savaşı'nın yüzüncü yılında üniversitelerimize daha çok görev düşmektedir. Bu olayları yabancı kaynaklardan okumak, bilimimiz ve tarihimiz için çok büyük bir eksiklik olacaktır.

ORTADOĞU PETROL SAVAŞLARI İÇİN ÇIKARILMIŞ BİR İSİM

20. YY'ın başına kadar Ortadoğu diye bir kavram yoktur. Ortadoğu kavramı petrol ve çatışma oluşturmak için icat edilmiştir. Ortadoğu'da sınırlara bakıldığında gerçekçi olmayan bir keyfiyet görülür.

Burada söylediklerim yanlış anlaşılmasın kimsenin toprağında gözümüz yok. Ortadoğu'da gönüldeki ve zihindeki sınırlar tartışmaya açılmalı. Aynı dinden, gelenekten gelen Kürtler, Türkler, Araplar neden gerilim halindeler. Bu sınırları çizenler çatışmayı hedefleyenlerdir. 

Ama ölenler biziz, kardeşlerimiz, çocuklarımız ölüyor. Bunları kurgulayanlar sadece izliyor. 

EY Şİİ KARDEŞİM, EY SÜNNİ KARDEŞİM

Arzu ediyorum ki benim bu sesimiz duyarlar ey Şii kardeşim Bağdat'ta camiyi bombaladığında kimi sevindiriyorsun, Ey Sünni kardeşim Kerbela anmalarına bomba koyduğunda kimi sevindirdiğini hiç düşümdünüz mü? Ey IŞİD, ey PKK can yakarken katliam yaparken kimleri sevindirdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Yüz yıllardır ertelenen bölge sorunları şimdi bölgemizi çatışma alanına  çevirdi. Sky Picot'un çizdiği zihinlerimizde çizdiği sınırları kaldıracağız. Coğrafi sınırlardan bahsetmiyorum. Gönüllerimizdeki sınırları kastediyorum.

GÜLEN'E MODERN LAWRWNCE BENZETMESİ

Şimdi yeni ajanlar hain olarak kendi milletinden çıkıyor. Artık gönüllü Lawrence'lik yapanlar var.

Türkiye Cumhuriyeti doğru sorular sorarak huzuru inşa edeceğine inanıyorum. Bölge halkının umudu Türkiye'dir. 

Yeni Türkiye yüz yıl önce zihinlerimize dar gelen kalıpları kırmaktır.

Modern Lavrence gibi Pensilvanya'da oturanlar var.

30 yıldır PKK belası var Kim kazandı Kürt kazanmadı, Türk kazanmadı, Silah, kan tüccarları kazandı. Terör örgütü bunu bilmiyor mu? Terör örgütü gölgesinde siyaset yapanlar bunu bilmiyor mu, çok iyi biliyor. 

Binlerce kilometredeki medya kuruluşu Taksim'de yaşanan şiddet olayları neden günlerce canlı yayınla verir. Ferguson'da 18 yaşındaki genci polis öldürdü. Soruyorsun cevabını veremiyorlar.

ALÇAKTIRLAR, ŞEREFSİZLERDİR

Zalim Esed'e destek verenler, Esed'in ürünü olan IŞİD'i desteklediğimiz yalanını neden konuşuyorlar. Türkiye IŞİD'e destek veriyor diyenler iddialarını ispat etmezlerse alçaktırlar şerefsizlerdir. 

Terörle mücadele devam edecek ancak tezgaha da gelemeyiz dikkatli olmalıyız. 

Sadece Kobani ile bu iş çözülmez Şam da hedef alınmalı. 100 yıldır dışarıdaki basına içerideki işbirlikçilerle Türkiye'ye istikamet çizmek isteyenler bu günde bunu yapmanın gayreti içindeler. 

Bu sokak olayları ile ilgili cezai müeyyidelerin yeniden yapılandırması gerektiğini Başbakanımızla konuştum. 

Yeni Türkiye'nin kutlu yürüyüşü durdurulursa ülkemiz 100 yıl geriye gider.

MGK'da mili güvenik belgesi gözden geçirilecek. 

Marmara Üniversitesi'nin dağınık yapısını Maltepe'de birleştirelim İnşallah. 

Ecdat ne güzel üniversiteler yapmış biz de aynılarını neden yapmayalım. 

Kaynak: Haber7

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.