Sosyal Medya

Coğrafyamız

Esir Kulübü: İşgal Yönetimi Binlerce Tutsağı Ziyaretten Yoksun Bırakıyor

İşgalci siyonist, tutsaklara bayram ziyareti yapılmasını bile engelledi Esir Kulübü: İşgal Yönetimi Binlerce Tutsağı Ziyaretten Yoksun BırakıyorSiyonist işgal rejimi, işgal zindanlarında tutulan binlerce Filistinli tutsağa aile efradı ve yakınları tarafından bayram ziyareti düzenlenmesine güvenlik gerekçesiyle engel oldu.

Filistin Esir Kulübü tarafından bugün (5 Ekim Pazar) Kurban bayramı münasebetiyle yapılan açıklamada işgal rejiminin Filistinli tutsaklardan binlerce kişinin bayramda bile aile efradı ve akrabaları tarafından ziyaret edilmesine müsaade edilmediği dile getirildi. Açıklamada işgal rejiminin güvenlik gerekçesiyle böyle bir engellemede bulunduğuna ancak normal ziyaret programını uygulamamak suretiyle tutsakları cezalandırdığına dikkat çekildi.

Esir Kulübü'nün açıklamasında geçtiğimiz Haziran ayında uygulamaya konan "Hapishanelerin Yararları" adı verilen programla birlikte aileleri tarafından ziyaret edilmesi engellenen tutsakların sayısının binlerce kişiye çıktığı ve bu engellemelerin herhangi bir gerçek sebebe dayanmadığı tamamen cezalandırma amacı taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada, tutsakların yakınlarının hapishane kapılarına gitmeleri esnasında kendilerine önceden verilmiş olan ziyaret kartlarının işgal rejimi görevlileri tarafından geri alındığı ve böylece yakınlarını ziyaret haklarının herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin tamamen iptal edildiği dile getirildi. Bu uygulamayla Uluslararası Kızılhaç teşkilatı aracılığıyla zindanlardaki yakınlarını ziyaret kartı almış olan 120 ailenin bu kartlarına el kondu.

Filistin Esir Kulübü'nün açıklamasında ayrıca akrabaları tarafından ziyaretleri engellenen tutsaklardan bazılarının tek kişilik hücrelere kapatıldığına dikkat çekildi.

FİLİSTİN HABER

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.