Sosyal Medya

Coğrafyamız

Pakistan'da bombalı saldırı: 6 ölü

Pakistan'da düzenlenen bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti.Pakistan'da düzenlenen bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, ülkenin kuzeybatısındaki Hayber-Pakthunkva eyaletinin başkenti Peşaver'e bombalı saldırı yapıldı. Şema Meydanı'ndaki bir atölye önündeki bir aracın içerisine yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın patlaması sonucu 2'si çocuk 6 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Saldırının ardından Başbakan Navaz Şerif'in resmi twitter hesabından yapılan açıklamada," Düşmanlarımız, Pakistan'a karşı savaş ilan etti. Biz onları yeneceğiz ve milletimiz galip gelecektir" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Başbakan Şerif, Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif ile son saldırıları değerlendirmek için baş başa görüştü.

 Pakistan'da son beş gündür yaşanan saldırılarda aralarında asker, polis ve sivillerin de olduğu 70'ten fazla insan hayatını kaybetti.

Pakistan ordusu, Bannu'da askeri konvoya yapılan saldırıda 20 askerin hayatını kaybetmesinin ardından, Pakistan Talibanı sığınaklarının olduğu Kuzey Veziristan bölgesine hava operasyonu düzenlemişti. Ordu kaynakları, saldırıda 40 militanın öldürüldüğünü açıklamıştı. 

Hava operasyonlarının ardından Pakistan Talibanı ile hükümet arasındaki barış müzakerelerinde aracı konumunda olan din adamı ve politikacı Sami-ül Hak, bu görevini bıraktığını açıklamıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');