Sosyal Medya

Coğrafyamız

Tutuklu vekiller için komisyon kurulacak

AK Parti, CHP ve BDP grup başkanvekilleri, tutuklu milletvekilleri konusunda biraraya geldi. Toplantıda, hukukçu milletvekillerinden bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken bir toplantı yaptı.

Toplantıda, AK Parti'den İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, CHP'den Konya Milletvekili Atilla Kart ve BDP'den Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'dan oluşan bir çalışma grubu oluşturulması kararlaştırıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, geçen yıl bütçe görüşmelerinin son günü, grup başkanvekillerinin tutuklu vekillerin durumuyla ilgili ortaya koydukları bir irade bulunduğunu dile getirerek, bunun üzerine bugün biraraya gelmeyi planladıklarını hatırlattı.

Grup başkanvekilleri olarak biraraya geldiklerini belirten Ünal, MHP'den Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile görüştüklerini ve Halaçoğlu'nun bu sürece katılmayacaklarını söylediği kaydetti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile bir araya geldiklerini ifade eden Ünal, toplantıda birer tane hukukçu milletvekilini bu konuda görevlendirme kararı aldıklarını bildirdi.

Ünal, "AK Parti'den Doğan Kubat, CHP'den Atilla Kart ve BDP'den Hasip Kaplan, bu konuyla ilgili görevlendirildi. Pazartesi günü çalışmaya başlayacaklar. En kısa zamanda çalışmalarını tamamlayacaklar. Bir hafta sonra, bu çalışmayla ilgili tekrar toplanacağız. Meclis Başkanı'nın yaptığı bir çalışma daha var. Meclis Başkanı ile de görüşeceğiz. Meclis Başkanı'nın da yaptığı çalışmadan bir katkı alıp, Meclis Başkanı ile de görüşmeyi düşünüyoruz. Daha sonra buradan bir çözüm çıkarmaya çalışacağız" diye konuştu.

 

 

AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.