Sosyal Medya

Ekonomi

Hamas'ın kuruluş yıldönümü etkinliklerine iptal

Hamas, ağır ambargo koşulları nedeniyle 14 Aralık'ta yapılması planlanan etkinlikleri iptal etti.Gazze'de yönetimi elinde bulunduran Hamas, 26. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında planladığı festivali ağır ambargo koşulları nedeniyle iptal etti.

Hamas'ın Sosyal Etkinlikler Birimi Müdürü Eşref Ebu Zeyd, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gazze'deki mevcut ağır ambargo koşulları nedeniyle festivali iptal ettik. Festivale tahsis edilen bütçe halkın temel ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak" dedi.  

Hamas, kuruluş yıldönümünü, her yıl 14 Aralık tarihinde düzenlenen geniş çaplı törenler ve festivalle kutluyordu. Geçen yıl düzenlenen festivale Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ve birçok Hamas lideri katılmıştı.

Mısır'da askeri darbeyle işbaşına gelen yönetim, 7 yıldır ambargo altındaki Gazze halkının dünyaya açılan kapısı Refah sınırını kapatmış, akaryakıt ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerinin temininde kullanılan sınırdaki tünellerin büyük çoğunluğunu da yıkmıştı. Mısır yönetimi, halihazırda Refah Sınır Kapısı'nı sadece yaralı, hasta ve yabancılar için kısa süreliğine açılıyor.

GAZZE

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.