Sosyal Medya

Coğrafyamız

Heniye torununu elleriyle toprağa verdi

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı Heniye'nin geçen hafta beyin ölümü gerçekleşen torunu Amal'ın öldüğü bildirildi.



Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye'nin geçen hafta beyin ölümü gerçekleşen torunu Amal'ın öldüğü bildirildi.

Aileye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, sindirim sisteminde oluşan bir hastalık nedeniyle geçen hafta bitkisel hayata giren Heniyye'nin büyük oğlu Abdusselam'ın 1 yaşındaki kızı Amal, bugün öğleden sonra Gazze'de hayatını kaybetti.

 Mısır'daki darbe yönetiminin Refah Sınır Kapısı'nı kapatarak dünyayla bağlantısını kopardığı Gazze'de tam teşekküllü hastane olmadığı için İsrail'e sevk edilen Amal, yapılan müdahaleler sonuç vermeyince yeniden Gazze'ye götürülerek, En-Nasr Çocuk Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.

"Amal, İsrail kuşatması ve Gazze'nin şehidi"

Gazze'deki bir kabristana defnedilen torununun cenaze töreninde konuşan Heniye, "Amal'i, İsrail kuşatması ve Gazze'nin şehidi olarak kabul ediyoruz. Amal de diğer Filistinli çocuklar gibi ilaç ve tıbbi tedavi imkanlarından mahrumdu. Bu biz ve Filistinli çocukların kaderi. Allah'tan onu şehitlerden saymasını niyaz ediyoruz. Filistin halkının daha önce sunduğu gibi biz de Allah'a mütevazı bir hediye sunuyoruz" diye konuştu.

Törene, Filistin hükümetindeki bakanlar, bazı milletvekilleri ve parti liderleri ile çok sayıda Filistinli katıldı.

GAZZE

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.