Sosyal Medya

Dünya

ABD'de şiddetli yağış hortum ve fırtına

ABD'nin orta batısındaki 10 eyaleti vurması beklenen şiddetli yağış, fırtına ve hortumların oluşturduğu hava sistemi etkili olmaya başladı.Meteoroloji yetkililerinin yaptığı uyarılara paralel hareket eden hava sistemi, ilk olarak Illinois eyaletindeki Peoria kentini vurdu. Edinilen bilgiye göre, saatteki hızı 100 kilometre olan hortum nedeniyle Peoria'da birçok bina ve araç hasar gördü, insanlar ev ve iş yerlerinde mahsur kaldı. Bölgeye yardım ekipleri yönlendirilirken Washington, Metamora ve Morton şehirleri de hava sisteminden etkilendi.  

Yetkililerin, "çok tehlikeli" olarak niteledikleri hava sistemi, Chicago'da ise yaklaşık 75 bin kişiyi elektriksiz bıraktı. Şu ana kadar bir can kaybı ve yaralanmanın kayıtlara geçmediği Chicago'da halk gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarıldı. Şehirde yapılan Baltimore Ravens ve Chicago Bears takımları arasındaki Amerikan futbolu karşılaşması da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk çeyrek sırasında tatil edildi. Boşaltılan stadyumdaki karşılaşma, yaklaşık 2 saatlik gecikmeyle kaldığı yerden devam etti. 

Hava sisteminin Illinois'in yanı sıra, Indiana, Michigan ve Ohio'nun da içinde yer aldığı ülkenin orta batısındaki 10 eyalette yaşayan 53 milyon kişiyi etkilemesi bekleniyor.

NEW YORK

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.