Sosyal Medya

Güncel

İşgalci İsrail, Batı Şeria’da çocukları gözaltına aldı

İşgalci İsrail’e ait kolluk kuvvetleri Batı Şeria’da 5’i çocuk 11 Filistinliyi gözaltına aldı. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalciler mesnetsiz iddialarla sivil vatandaşları gözaltına alıyor.İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde 5’i çocuk 11 Filistinliyi gözaltına aldı.

Gazeteci Sari Ceradat, İsrail askerlerinin sabah saatlerinde Batı Şeria’nın El-Halil kentine bağlı Sair beldesine düzenlediği baskında 5’i çocuk 7 kişiyi gözaltına aldığını belirtti.

Ceradat, gözaltına alınan çocukların yaş ortalamalarının 14 olduğunu ifade etti.

Öte yandan yerel kaynaklardan edinen bilgiye göre, İsrail askerlerinin Beytullahim’in Cenata beldesi ile Cenin kentinden de 4 Filistinli genci gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.