Sosyal Medya

Tercüme Haber

İsrailli eski vekilden Netanyahu'nun oğluna cinsel taciz davası

Eski Demokratik Birlik milletvekili Stav Şaffir Salı günü Twitter'da yaptığı açıklamada, Başbakan Benjamin Netanyahu'nun en büyük oğlu Yair Netanyahu'ya hakaret ve cinsel taciz iddiasıyla dava açtığını duyurdu.Stav Saffir, twitinde, "İfade özgürlüğü, evet. Bizi konuşmaktan korkutmak için, özellikle kadınlara yönelik bariz yalanlar ve sistematik cinsel taciz… Hayır, korkmuyorum. Knesset'teyken, dokunulmazlığım olduğu için dava açmadım. Geç kalmakta doğru yaptığımdan emin değilim. Bu yıl her çizginin aşıldığı hissediliyor. Bu tür davranışlardan zarar gören diğerleri adına da dava açıyorum. Buna dur demek gerekiyor." diye yazdı.

İsrail eski milletvekili Stav Saffir
 
İsrael Hayom'da yer alan habere göre, Şaffir ve Yair Netanyahu arasındaki anlaşmazlık, Twitter'da birbirlerine tepki gösterdikleri son Fısıh Bayramı'na kadar uzanıyor.
 
Yair Netanyahu, Twitter’da Şaffir hakkında paylaşımda bulunarak,  "Seni terk etmeyecek bir Arap koca bul, bir köye yerleş, İslam'ı kabul et ve bizi rahat bırak" dedi.
 
Şaffir, genç Netanyahu'yu "yalancı, kötü, ırkçı, tacizci" olarak tanımlayarak karşılık verdi. Şimdi ona iftiradan yaklaşık 44 bin dolar ve cinsel tacizden yaklaşık 36 bin dolarlık tazminat davası açtı.
 
Mütercim: Emirhan Kemendi / Kaynak: Ortadoguhaber

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.