Sosyal Medya

Güncel

Almanya'da ırkçılık vahşeti: Pakistanlı imam dövülerek öldürüldü

Almanya, önceki vahşet dolu bir olaya sahne oldu. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde eşiyle yolda yürüyen bir imam kendisine saldıran kişilerin darbeleri sonucu can verdi.Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde eşiyle yolda yürüyen bir imam, iki kişi tarafından saldırıya uğradı ve sokak ortasında dövülerek katledildi.
 
 Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Ebersbach şehrinde bir imam, kimliği bilinmeyen iki kişi   tarafından saldırıya uğradı. Pakistan kökenli olan ve Stuttgart şehrinde dünyaya gelen 26 yaşındaki imam, saldırıda   hayatını kaybetti. Eşi ise saldırıyı hafif yaralarla atlattı.
 
 Olay Yerinde Can Verdi
 
 Camihaber'in aktardığına göre, Ulm polisinden yapılan açıklamaya göre, genç imamın eşiyle birlikte yürüyüşe   çıktığı kaydedildi. İmamın eşinin polise verdiği bilgide, kimliği bilinmeyen iki kişinin bir alt geçit yakınlarında   yanlarına yaklaştığı belirtildi. Saldırganların genç imama saldırdığı ve kendisinin ağır yaralanarak yere düştüğü   kaydedildi. Yapılan kurtarma müdahelelerine rağmen olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırganların ise   olayın ardından kaçtıkları ifade edildi.
 
 Pakistan'ın Almanya Büyükelçisi Olayı Doğruladı
 
 Pakistan'ın Almanya Büyükelçisi Dr. Muhammed Faysal, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla olayı   doğruladı. Öldürülen imamın geçimini sağlamak için aynı zamanda taksicilik yaptığı, Alman asıllı bir eşi ve iki   küçük çocuğu olduğu belirtildi.
 
 Özel Bir Komisyon Kuruldu
 
 Saldırının nedeni henüz tespit edilemezken, saldırganların bulunması için özel bir komisyon kuruldu. Polis,   saldırganların izini sürmeye başladığını fakat henüz yakalayamadığını açıkladı. Yapılan arama operasyonunda   ayrıca bir de helikopter görevlendirildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.