Sosyal Medya

Güncel

Fransa saldırganı, müslüman düşmanı örgüt üyesi çıktı

Fransa Avignon’da vurularak öldürülen ve medyada “Müslüman terörist” diye lanse edilen 33 yaşındaki saldırgan, Avignon Cumhuriyeti savcısı Philippe Guemas tarafından onaylanan bilgiler ışığında, aşırı sağ ve İslam düşmanı olarak bilinen grup Generation Identity'nin "Avrupa'yı Savun" logosunu taşıyan mavi bir ceket giyiyordu. .Fransız Habr ajansı Mediapart'ın verdiği bilgiye göre, Avignon'da bir Maghrebian tüccarı tabanca ile tehdit ettikten sonra polis tarafından vurularak öldürülen adam, aşırı sağ grup Génération Identitaire'ın "Avrupa'yı Savun" logosunu taşıyan bir kıyafet giyiyordu.

Fransa'da bir kilise yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleşti. Gelen son dakika haberlerine göre saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. İlk saldırıdan saatler sonra polis bu kez Avignon şehrinde bir saldırı girişimini daha engelledi.

Fransa Avignon’da vurularak öldürülen ve medyada “Müslüman terörist” diye lanse edilen 33 yaşındaki saldırgan, Avignon Cumhuriyeti savcısı Philippe Guemas tarafından onaylanan bilgiler ışığında, aşırı sağ ve İslam düşmanı olarak bilinen grup Generation Identity'nin "Avrupa'yı Savun" logosunu taşıyan mavi bir ceket giyiyordu.

Vurulmadan önce Kuzey Afrikalı bir esnafı tehdit etmiş

“Müslüman terörist” olarak lanse edilen ancak gerçekte aşırı sağcı ve yabancı düşmanı bir Fransız çıkan saldırgan, yaptığı eylem sırasında tekbir getirmiş.

Saldırganın Müslüman olmamasına rağmen, kan döktüğü eylemi gerçekleştirdiği esnada tekbir getirmesi, Müslümanların hedef olması için kendini feda etmeyi göze alan bir nefret mi? Yoksa kirli bir dizayn mı kurgulanıyor sorularını akıllara getirdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.