Sosyal Medya

İz Bırakan Replikler

Altın ve Bakır: Herkes bir ömür cennetin anahtarını arar

Herkes bir ömür cennetin anahtarını aradı. Bir hazineyi hayal edenler bu hayal ile hazineyi kaçırıyorlar. Tüm bu mantık tek kelimeyle özetlenebilir; ister buna anahtar deyin, ister remz(şifre)… Yüce Allah bu sırrı Hz.Musa'ya bir kelimede söyledi: ''Benim için sev, benim için buğz et.''Seyyid Rıza, çok sevdiği eşi Zehra Sadat hastalanınca, Medresede ders verme işine ek olarak ev işlerini ve çocuk bakımını da üstlenir. Gecesini gündüzüne katıp halı da dokuyunca gözleri artık iyi görmemeye başlar. Artık Kur'an okuyamaz ders veremez hale gelir. Onları üzmemek için eşine ve diğer akrabalarına bu konuyu açmaz...
 
Herkes bir ömür cennetin anahtarını aradı. Bir hazineyi hayal edenler bu hayal ile hazineyi kaçırıyorlar. Tüm bu mantık tek kelimeyle özetlenebilir; ister buna anahtar deyin,  ister remz(şifre)…  Ama hiç de öyle karışık değildir bu.
 
 
Yüce Allah bu sırrı Hz.Musa'ya bir kelimede söyledi:
 
- Benim için sev, benim için buğz et.
 
İşte bundan ötürü tüm amellerinin kabulünün anahtarı "velayet"tir.  Allah için sevmek… 
 
 
Eğer sevginin mizanı Allah olursa, Kimse sizi takdir etmese de yine seversiniz. Vefasızlık görseniz de doğru olanı yapmaya devam edersiniz. Bu menzile varmayıp, yarı yolda kalanlar,  Allah için çalışmıyorlar.
 
Bu yolda Allah için ne kadar zorluk çekerseniz, daha çok Allah'a yakınlaşırsınız. "O'nun aşkının kimyasından, bu kara yüzüm altın oluverdi. "Evet, senin lütfunun mutluluğuyla, toprak altın oluverir.”
 
 
İnsanların arayıp durduğu bu kimya aşktır, gerisi çer çöptür… Eğer okuduklarınız bizimkiyle aynıysa, yırtıp atın kitaplarınızı.  Çünkü AŞK ilmi hiçbir kitapta yazmaz! 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.