Sosyal Medya

Suriye’de Beşşar Esed kalp krizinden öldü iddiası

Suriye rejimi lideri Beşşar Esed’in Şam’daki meclis binası önünde konuşma yaparken geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Yerel kaynaklardan gelen bilgilerde kanlı diktatör Esed’in öldüğü öne sürülüyor.Suriye rejimi lideri Beşşar Esed'in Şam’daki meclis binası önünde konuşma yaparken hipertansiyon nedeniyle konuşmasını yarım bıraktığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Ülkeden gelen haberlere göre Suriye’de yüzbinlerce insanın katlinden sorumlu olan diktatör Beşşar Esed’in kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Son durumuyla ilgili net bir bilgiye ulaşılamazken Esed’in durumunun ağır olduğu ve ölmüş olabileceği öne sürüldü.

Esed’in hastaneye kaldırılmasının ardından kardeşi Mahir Esed’in yanı sıra İran ve Rus büyükelçilerinin de hastaneye geldiği bildirildi. Esed’in öldüğü iddiaları üzerine Rus uçaklarının Şam semalarında uçuş gerçekleştirdiği ve rejime bağlı askerlerin sokaklarda tedbir almaya çalıştıkları belirtildi.

Suriye’deki yerel kaynaklardan gelen son dakika bilgilerine göre diktatör Beşşar Esed’in öldüğü ve kendi köyü olan Kardaha’da toprağa verilmek üzere cesedinin hastaneden alınacağı iddia edildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.