Sosyal Medya

Güncel

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit ve Ömer Döngeloğlu hocalar koronavirüse yakalandı

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit'in yeni tip koronavirüse ( Kovid - 19) yakalandığı bildirildi. Ayrıca Kanal 7 ekranlarında yaptığı sohbetler ve özellikle geçmiş ramazanlarda iftarda yaptığı dualarla inananların gönlüne giren ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nun koranavirüse yakalandığı ortaya çıktı.YÖK Üyesi -Gaziantep İslam ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit'in koronavirüse yakalandığını belirtti.
 
Hatipoğlu, Akşit'e acil şifalar diledi.
 
 
Prof. Dr. Cevat Akşit kimdir?
 
1938' de Denizli-Yatağan' da doğdu.Henüz dört yaşındayken babası şakir ali ağırbaşlı' yi kaybetti.Annesi havva hanım onu büyütmüştür. İlkokulu bitirdikten sonra iki sene amcası Zühtü Akşit' ten Kur' anı Kerim ve arap dili dersleri almıştır. 1952' de Isparta İmamhatip Okulu'na girdi.
 
1958 yılında müezzin olarak atama edildiği Fatihzeyrek'teki Ümmü Gülsüm Mescidi'nde uzun seneler Mehmed Zahid Koktu tarafından öğrenim gördü. 1963' te İstanbul şehri yüksek islam enstitüsü ve 1965' te istanbul şehri üniversitesi hukuk fakültesi olmak üzere 2 ayrı fakülteyi birarada bitirdi. 1975' te hekim,1980' de doçent,1988' de islam hukuku profesörü oldu.
 
Cevat Akşit şu anda ana bilim dalı başkanlığı yapmış ve emekli olmuştur.4 çocuk babasıdır.
 
Ömer Döngeloğlu koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı
 
 
Kanal 7 ekranlarında yaptığı sohbetler ve özellikle geçmiş ramazanlarda iftarda yaptığı dualarla inananların gönlüne giren ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nun koranavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Döngeloğlu'nun durumunu TV programcısı Niyazi Gedik paylaştı. Gedik, döngeloğlu ile yaptıkları yazışmaları da sosyal medya hesabından yayımladı.
 
 
Ancak Döngeloğlu'nun Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve Başakşehir Hastanesi'nde tedavi altında olduğu belli oldu.
 
Radyo TV Program Yapımcısı Niyazi Gedik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kıymetli hocamız, hemşehrim ve abim Ömer Döngeloğlu hafif seviyede korona hastalığı geçirmekte olup hastanede tedavi görmektedir. Özellikle yazdığı mesajı sizlerle paylaşıyorum ki bunun dışında haberlere itibar edilmesin. Hocamıza ve tüm hastalarımıza dua edelim" dedi.
 
Gedik, yanlış anlamalar olmaması için de Döngeloğlu ile aralarında geçen yazışmanın fotoğrafını da yayımladı. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.