Sosyal Medya

Ankara'daki ABD Heyetiyle Görüşme Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in görüşmesi, Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü. Sonrasında Erdoğan ve Pence heyetlerarası görüşmeye başkanlık etti. Bu görüşme de 2 saat 40 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’le görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 1 saat 40 dakika sürdü.
 
Mike Pence ve ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey i karşılayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Erdoğan’ın makamına kadar eşlik etti. Erdoğan ile tokalaşan Pence, “Beni kabul ettiğiniz teşekkür ediyorum” dedi. Pence’nin sözlerinin çevirisini ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptı.
 
Jeffrey de Türkçe “Merhaba Sayın Cumhurbaşkanı, nasılsınız?” diye sordu, Erdoğan’ın “Sağ olun, sizler nasılsınız?” sorusuna da “Çok iyiyim, sağ olun efendim.” karşılığını verdi. Erdoğan ve Pence’in görüşmesinin ardından ardından heyetler arası görüşmeye geçildi.
 
BEŞTEPE'DEKİ TEMASLARDA HEYETLERARASI GÖRÜŞMELERE GEÇİLDİ​
 
Erdoğan ile Pence'in ardından heyetlerarası görüşmelere geçildi. Heyetlerarası görüşmede Türk heyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan oluştu. ABD heyetinde ise ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in bulunduğu belirtildi. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Pence'in başkanlık ettiği heyetler arası görüşme sona erdi. Görüşme 2 saat 40 dakika sürdü.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');