Sosyal Medya

Yeni bakanlık geliyor iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında milletvekilleriyle yaptığı istişare toplantısında yeni bakanlık kurulacağının sinyalini verdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında milletvekilleriyle yaptığı istişare toplantısında milletvekillerinin ilettiği şikâyet ve talepleri tek tek not aldı. Erdoğan, toplantıda bakanlıkların bölünmesine ilişkin sinyal vererek yeni bakanlık kurulabileceğini belirtti.
 
Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre AK Parti'nin Kızılcahamam kampında basına kapalı düzenlenen toplantıda kadın-erkek kavgalarında kamu davaları tartışıldı. Milletvekilleri “erkeklerin bu davalarda mağdur edildiğini” savunarak eşi tarafından şiddet gören erkeklerin de olduğunu söyledi. 
 
Cumhurbaşkanı bu eleştirilerin ardından kadınlardan yana olduğunu belirtti. Bir milletvekili, "Aile Bakanlığı kadın bakanlığına döndü" görüşünü dile getirdi. Erdoğan ise bu sözlere, "Ben kadınlarla ilgili yaklaşıma katılmıyorum. Aile Bakanlığı’nın asli görevleri arasında kadın meseleleri var" cevabını verdi. Erdoğan, daha sonra "Belki bakanlık sayısı artar, bir kadın bakanlığı gelebilir" dedi.
 
MİLLİ GAZETE

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.