Sosyal Medya

Güncel

Akşener'den 'pejmürde' yorumu: Sayın Soylu önceden de Erdoğan'ın şaftını kıracağını söylüyordu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İçişleri Bakanı Soylu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'na "Pejmürde ederiz" sözünü yorumlarken "Daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar" dedi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara'ya kayyım atayacağını sanmadığını söyledi.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’ya kayyım atayacağını düşünmediğini söyledi. Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Pejmürde ederiz” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için de “Şaftını kırarız” dediğini hatırlattı.
 
Balıkesir’in Susurluk ilçesinde ‘Ayran Kültür ve Sanat Festivali’ne giden Meral Akşener, Belediye Başkanı Nurettin Güney’i makamında ziyaret etti. Akşener, ziyareti sırasında gazetecilere  Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelerle ilgili bir soruya şöyle yanıt verdi:
 
‘TERÖRLE BAĞLANTININ KALDIRILMASI GEREKİYOR’
 
“Terörle olan bağlantının ortadan kaldırılması gerekiyor. Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır. Türkiye’de iktidar sahipleri genellikle tumturaklı konuşuyor. Bu tumturaklı konuşmalar hayat boyu siyasetçiyi takip eder. Sayın Süleyman Soylu, Sayın İmamoğlu’nu pejmürde edeceğini söylerken, daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar. Ben, Sayın Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehire kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da Sayın Erdoğan’ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum.”
 
‘CUMHUR İTTİFAKI’YLI YAKINLAŞMA İŞARETİ Mİ?’
 
Akşener’e, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tokalaşması hatırlatarak, “İYİ Parti-Cumhur İttifakı yakınlaşmasına işaret olarak görülebilir mi?” sorusu da yöneltildi. Akşener şöyle yanıt verdi: “Çok komik bir durum var. Bir yazar, bir yazısının başında ‘İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ diyor, daha sonra da aynı kişi partimizden ‘İP’ olarak bahsediyor. Kafaları karışıyor işte. Biz parti olarak geçen yıl da milletvekillerimizle resepsiyona katılmıştık, o gün de Sayın Erdoğan ile tokalaştık. Bu tokalaşmanın bu derece neden büyütüldüğünün, Türkiye şartlarında neye tekabül ettiğine bakmanız lazım. Biz bu yıl katıldık ve tokalaştık, geçen yıl da katılıp tokalaştık. Geçen yıldan buraya ne değişmiş?”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.