Sosyal Medya

Güncel

Apple, Netflixe Rakip Oluyor: Apple TV+ geliyor

Apple'ın Apple TV+ platformunun Kasım ayı itibariyle, ayda 9.99 Dolar abonelik ücreti ile kullanıma başlaması bekleniyor.Netflix ve Amazon'dan sonra, son zamanların yükselen trendi dijital video platformlarına Apple'da aktif olarak katılıyor. İddialara göre firma, Kasım ayında Apple TV+ adını verdiği yeni dijital video servisini kullanıma açacak. Bu yeni servis için ayda 9.99 dolar talep edeceği de iddialar arasında yer alıyor.
 
ABD'nin basın kuruluşlarından Bloomberg, Apple’ın 12 Kasım'da yeni platformunu resmi olarak duyuracağını öne sürdü. Apple'ın bugüne kadar 6 milyar dolar yatırım yaptığı düşünülen yeni dijital video servisinin 2020 yılında 50 milyar dolarlık bir ciroya ulaşması bekleniyor.
 
Apple daha önce TV+ servisi ile ilgili detaylar paylaşmış ancak bu servisin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda kesin bilgi vermemişti.
 
Film ve dizilerin yer alacağı platformun özellikle Netflix gibi bir rakip karşısında başarılı olup olmayacağı tartışılıyor. Ayrıca kısa bir süre önce kullanıma sunulan Disney Plus da bu platformlara rakip. Ancak Apple'ın belli bir ürün ekosistemi olduğu için TV+ servisinin de bu ekosistemdeki kullanıcılara hitap edeceği de tartışılmaz bir gerçek.
 
İddiaların Apple tarafından doğrulanmadığı ve kesinlik içermediği de belirtildi. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');