Sosyal Medya

Güncel

Meteoroloji uyardı! Çöl sıcaklıkları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yarından(15 Ağustos) itibaren 2 gün boyunca yurdun önemli bir bölümünde yüksek sıcaklıkların olacağı uyarısı yapıldı.Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı öngörülüyor.
 
Sıcaklıkların cuma günü itibariyle de kuzeybatı kesimlerden başlayarak önemli bir şekilde azalacağı ve kuzey kesimlerde ise gök gürültülü sağanak yağışlı şekilde geçmesi bekleniyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, çarşamba günü en yüksek hava sıcaklıklarının İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görüleceği bildirildi. 
 
Hava sıcaklığının perşembe günü ise İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor.
 
Sıcak havanın neden olabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi bulunanlar, 65 yaş üstü olanlar ve çocukların dikkatli olmaları gerekiyor.
Ayrıca uzmanlar mevsim normallerinin üstündeki hava sıcaklıklarında özellikle öğle saatlerinde dışarda fazla zaman geçirmemeleri noktasında uyarılarda bulunuyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.