Sosyal Medya

TSK'nın kripto yapılanmasına operasyon

FETÖ'nün TSK ayağı için sabahın erken saatlerinde düğmeye basıldı. FETÖ'nün TSK’daki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken, 30 ilde de TSK'da mensuplarına 'mahrem imamlık' yaptıkları iddiasıyla 63 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik Türkiye genelinde pek çok adrese peş peşe baskınlar yapıldı. İzmir merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK’daki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
 
48'İ MUVAZZAF 65 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI
 
Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı'na sızan FETÖ mensuplarının 'mahrem imamlarca" ankesör ya da büfeden arandıkları belirlenen aralarında aktif görevdeki 1 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 1 yüzbaşı, 3 üsteğmen ve 37 astsubay, 4 uzman çavuş ile TSK'den ilişkileri kesilen 17 olmak üzere toplam 65 şüphelinin yakalanması için gözaltı kararı çıkartıldı. 
 
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri zanlıların yakalanması için bu sabah İzmir merkezli 30 ilde operasyon başlattı.
 
Öte yandan, 10'u örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullanıcısı, 12'si de aleyhlerinde beyan, teşhis ve Bank Asya hesaplarında artış gibi deliller bulunan 22 sivil şüpheli hakkında da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 
 
Konya merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK'deki mensuplarına 'mahrem imamlık' yaptıkları iddiasıyla 63 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.