Sosyal Medya

Güncel

Prens Selman'dan pes dedirten açıklama: Kaşıkçı'yı istismar etmeyin

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda vahşice katledilen ve cesedi aylardır bulunamayan Cemal Kaçıkçı hakkında konuşan Prens Selman "Kaşıkçı cinayetinin politik olarak istismarından vazgeçilmeli" ifadelerini kullandı.Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuştu. Şarkul Avsat gazetesine açıklamalarda bulunan Veliaht Prens Selman "Kaşıkçı cinayetinin politik olarak istismarından vazgeçilmeli" dedi.
 
Olanları 'çok acı bir suç' olarak değerlendiren Prens, Selman ülkesinin dava ile ilgili titiz bir soruşturma gerçekleştirerek adaleti sağlamaya çalıştığını iddia etti.
 
Prens Selman, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti şüphelilerinin hükümet çalışanları olduğunu, tamamen hesap verilebilirlik istediklerini de savundu.
 
NE OLMUŞTU?
 
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, nişanlısı Hatice Cengiz ile evlenebilmek için gerekli belgeleri almak üzere 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmiş ve kendisinden haftalarca haber alınamaması üzerine başlatılan soruşturmada öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.
 
Türk yetkililer, Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta işkence gördüğüne ve öldürüldüğüne dair ses ve görüntü kayıtları olduğunu ve bunların dost ülkelerin istihbarat birimleriyle paylaşıldığını ifade etmişti. Ancak kayıtlara dair kanıt paylaşılmamıştı.
 
S. Arabistan, Kaşıkçı'nın kaybolduğu haberi ortaya çıkmaya başladığında önce 'öldürülmediğini' öne sürmüş, daha sonra da 'sorgu sırasında çıkan kavgada öldürüldüğünü' söylemişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.