Sosyal Medya

Özel / Analiz Haber

Cübbeli Ahmet'in bu kez hedefinde Mehmet Görmez vardı, ama arşiv yakasını bırakmıyor

Bir süredir yaptığı siyasi paylaşımlarla dikkat çeken, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün hedefinde bu kez Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez vardı.Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'i hedef alan açıkalamalar yaptı.
 
Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in geçtiğimiz aylarda katıldığı bir sempozyumdaki konuşmasında "Türkiye'den Afrika'nın en ücra köşelerine giden kardeşlerimiz var. Herkes kendi meşrebini taşımaya kalkışıyor. Bu doğru değildir" ifadelerinden rahatsızlık duyan Ünlü, Görmez'i hedef aldı.
 
Görmez, düzenlenen sempozyumda şu ifadeleri kullanmıştı:
 
"Türkiye'den Afrika'nın en ücra köşelerine giden kardeşlerimiz var. Herkes kendi meşrebini taşımaya kalkışıyor. Bu doğru değildir, yapmayın, ümmete bu kötülüğü yapmayın. Eğer Orta Asya'ya gidiyorsanız onların Maveraünnehir medeniyetini keşfetmesini sağlayın. Buradan kendi mezhebinizi, kendi meşrebinizi, kendi tarikatınızı taşımayın. Afrika'ya gidiyorsanız oraya kendi takkenizi, kendi cübbenizi, kendi sarığınızı taşımayın. Onun kıyafeti ona yakışıyor zaten. Başka bir şey taşımayın. Oralara ahlak taşıyın, ilim taşıyın, hikmet taşıyın. Oraya kendi hastalıklarımızı taşımamalıyız. Aksi takdirde kendi hastalıklarını İslam ümmetinin en zor zamanında taşıyan hareketin 15 Temmuz'da bu millete ve bütün İslam dünyasına yaptığı ihanete hep birlikte şahit olduk, ondan ders almamış oluruz."
 
AHMET MAHMUT ÜNLÜ: GÖRMEZ’İN GERÇEK YÜZÜ BU!
Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Anadolu Platformu'nun düzenlediği "İslam Dünyası: Birliktelik Modeli ve Gelecek Perspektifi" isimli sempozyumdaki bu sözlerine Ahmet Mahmut Ünlü, FETÖ konusunda çıkış yapmadığı eleştirisinde bulunarak gerçek yüzü bu dedi.
 
 
Sosyal Medyada ise birçok kişi Cübbeli Ahmet'in Fetullah Gülen için söylediği bu sözleri paylaşarak tepki gösterdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.