Sosyal Medya

Medyadaki ahlaksızlığı ortaya saçan tartışma: Ahmet Hakan insanları ekmeğinden etmek için patronun ayağına gitti

Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz, kendisini eleştiren CNN Türk sunucusu Ahmet Hakan'a yanıt verdi. "Programıma iki değerli adayı davet etmek işimin gereği. Bu yayını çok istiyorum... BİR SAKINCASI MI VAR?" diyen Yılmaz, bir de 'bir sunucuyu kovdurmaya çalışma' iddiasını ortaya attı.Habertürk’ün sunucularından Didem Arslan Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yenilenecek seçimlerin adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ı ortak yayına çıkarma girişimi sonrası CNN Türk sunucusu Ahmet Hakan’dan gelen eleştiriye tepki gösterdi. Yılmaz, iki ayrı tweet atarak Ahmet Hakan’a “Bu yayını çok istiyorum… BİR SAKINCASI MI VAR?” diye sordu; isim vermemekle birlikte, bir de ‘bir sunucuyu kovdurmaya çalışma’ iddiasını ortaya attı.

Didem Arslan Yılmaz’dan Ahmet Hakan’a ‘çirkeflik’ yanıtıDidem Arslan Yılmaz’dan Ahmet Hakan’a ‘çirkeflik’ yanıtı

Yılmaz tweetlerinde şu ifadeleri kullandı:

Didem Arslan Yılmaz’dan Ahmet Hakan’a ‘çirkeflik’ yanıtı Didem Arslan Yılmaz’dan Ahmet Hakan’a ‘çirkeflik’ yanıtı

“1-Sayın Binali Yıldırım, Sayın Ekrem İmamoğlu şu anda siyaset gündeminin en önemli iki ismi. Programıma iki değerli adayı davet etmek işimin gereği. Bu yayını çok istiyorum… BİR SAKINCASI MI VAR?

2- Bel altı vurmam çirkeflik yapmam. Bir örnek verim; tatildeki kanal patronunun ayağına kadar gidip bir sunucuyu kovdurmaya çalışsaydım, bu sadece ekmekle oynamak değil, çirkeflik olurdu. Ben böyle bir kötülük yapmam !!!”

Didem Arslan Yılmaz 2016 yılında Habertürk’ten ayrıldığı kısa süre içinde CNN Türk’te çalışmış, bu süreçteki 15 Temmuz yayınları ile dikkat çekmişti. Sonrasında da CNN Türk’ten ayrılmıştı.

Ne olmuştu?

İmamoğlu ile Yıldırım’ı ortak yayına çıkarmak istediğini geçen hafta da vurgulamış olan Yılmaz, bu hafta başında İmamoğlu’nu ağırladığı yayınında aynı öneriyi gündeme getirmiş ve Ahmet Hakan’a gönderme yaparak “O mahalleden bu mahalleye gitmeyen, tarafsız bir moderatör istemez misiniz?” demişti.

Kendisinin İmamoğlu’nu CNN Türk’te ağırladığı programdaki tavrı ile sosyal medyadan tepki çeken Ahmet Hakan ise 30 Mayıs tarihli köşesinde Didem Arslan Yılmaz’a hitaben “Al sen yap bacım!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

“Rakip televizyon kanalında bir ‘sunucu’ var” diyen Ahmet Hakan, Yılmaz için “Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun yapacakları tartışmanın kendi programında gerçekleşmesi için… Resmen ve alenen… Ayılıyor, bayılıyor, ölüyor, bitiyor” demiş, “Öyle delice istiyor ki bunu… Ekrem Bey’e ayrı yalvarıyor, Binali Bey’e ayrı yalvarıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Hakan, yazısına şu ifadelerle son vermişti: “Yahu bacım! Madem üç kuruşluk reyting için bu kadar çirkinleşeceksin… Al senin olsun! Aha da sana söz: Top yanlışlıkla bana gelirse… Vallahi de billahi de… “Ben istemem, o yapsın” diyeceğim.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.