Sosyal Medya

CHP adayı İmamoğlu'ndan Samanyolu TV cevabı

31 Mart seçimlerinde en çok oyu alan ancak YSK'nın seçimi iptal etmesiyle mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Samanyolu Tv'de çalışmış" ifadesine cevap verdi.23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine Millet İttifakı adayı olarak girecek olan Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'a ce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ayrı ayrı aynı şekilde cevap verdi.
 
Bugün Samsun'da vatandaşlarla buluşan İmamoğlu, Belediye Başkanı Cemil Deveci ile de bir araya geldi. Deveci ile bir süre görüştükten sonra basın mensuplarını sorularını cevaplayan İmamoğlu'na rakibi Binali Yıldırım’ın sandık kurulu başkanlarının seçmenin görünüşüne göre bazı vatandaşlara İBB pusulası vermedi iddiası soruldu. İmamoğlu, bu soruya, "Bir defa dinledim, anlamadım. Bir defa daha dinledim… Samimiyetle söylüyorum bir daha dinledim. Pozitif bilimle uğraşan, mühendislik yapan birinin ben ne söylediğini anlamadım. Bir de hani daha önce soyadına göre seçmen görüşünü ortaya koyan. Şimdi daha da şaşırıyorum. Yüzünden, duruşundan, yürüyüşünden AK Partiliymiş bu teze göre. Üzüldüm yani… Nokta!" şeklinde cevap verdi.
 
"İNSANLARIN BÜTÇESİNE KATKI SUNMANIN KEYFİNİ YAŞIYORUM"
İmamoğlu’na ikinci olarak Erdoğan’ın, ”Veri inceleme FETÖ taktiğidir” sözleriyle ilgili görüşleri soruldu. İmamoğlu, bu soruya da "Hem üzülüyorum hem de gülüyorum. İstanbullu ilk defa milli bayramda otobüse bedava biniyor. İlk mecliste karar çıkarma yetkisi yok. Mevcut gündemle yapılır ilk meclis. Tabii zaman geçmiş, unutmuş olabilir, hatırlatayım kendilerine. Zaten aktif hale getiren talimatları yazan benim. Otobüs fiyatını düşürerek tam da gençlere bugün bu armağanı verdik. Suyu ucuzlatmak… İnsanların bütçesine katkı sunmanın keyfini yaşıyorum. Ben, Samanyolu TV’ye çıkıp bağış toplamadım, açılış yapmadım. Hafızalarını tazelesinler. Buna da Nokta!" diye cevap verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.