Sosyal Medya

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio Trump'a rakip olacak

ABD’de 2020 yılında yapılacak başkanlık seçimleri için adaylığını koyan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, ‘zorba’ dediği Donald Trump’la nasıl boy ölçüşeceğini bildiğini söyledi. Blasio, çalışan aileleri ön plana koyan tek aday olduğunu savundu.Adaylık kampanyasını duyurduğu üç dakikalık bir video paylaşan Blasio, “New York’ta çalışan aileleri ön planda tuttuğumuzda, şehir daha güçlü bir hale geldi. Bu ülkemiz için de geçerli olabilir” dedi.
Blasio, ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan New York’ta çalışan ailelere verdiği desteği hatırlattı. Saat başı minimum ücretin 15 dolara yükseltilmesi konusunda çabaladığını belirten Blasio ücretli hastalık izni için yasal garanti, kapsamlı sağlı sigortası ve okul öncesi eğitim gibi icraatlarını da örnek gösterdi.
 
'DONALD TRUMP DURDURULMALI'
 
Blasio, “Ben bir New Yorkluyum, Trump’ın bir zorba olduğunu uzun süredir biliyorum, bu benim için ya da bir başkası için yeni bir haber değil, onunla nasıl boy ölçüşeceğimi biliyorum. Bir zorbanın karşısında vazgeçmeyin. Onunla yüzleşin. Boy ölçüşün. Donald Trump durdurulmalı. Onu daha önce yendim ve yine yapacağım” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.