Sosyal Medya

Güncel

YSK'da 11 üyenin kaçı seçimlerin yenilenmesini istiyor?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, YSK üyelerinin seçimlerin yenilenmesine nasıl baktıklarına dair önemli bir iddiayı köşesine taşıdı.Habertürk yazarı Nagehan Alçı, YSK içinde 4 üyenin İstanbul seçiminin tekrarından yana olduğu, 4’ünün karşı durduğu, 3’ünün ise kararsız olduğu iddiasını köşesine taşıdı.
 
Alçı, "YSK toplantısında neler yaşandı? Süreç nasıl işleyecek?" başlıklı köşesinde şu ifadeleri kullandı:
 
"Günlerdir bana telefonlar ve e-mailler geliyor. Nereye gitsem, iş dünyasının en tanınmış isimlerinden, akademi ve bürokrasinin birçok önemli şahsiyetine kadar onlarca kişi birçok söylentiyi dillendiriyor. Mesela kulağıma sıklıkla YSK içinde 4 üyenin İstanbul seçiminin tekrarından yana olduğu, 4’ünün karşı durduğu, 3’ünün ise kararsız olduğu iddiası çalınıyor.
 
Halbuki ilk olarak şunu açıklığa kavuşturalım: Süreç böyle bir süreç değil. Günün sonunda  YSK “Kim yeniden seçimden yana, kim karşı” oylaması yapmayacak. İddialar teker teker ele alınıp, kısıtlı ve ölü seçmen başlıkları hariç  diğerlerinde oy çokluğu ile kabul ya da red kararı çıkacak ve  bunun sonuçlarından etkilenecek seçmen sayısı Ekrem İmamoğlu’na seçim kazandıran seçmen sayısından fazla ise yeniden seçim denecek, değil ise mevcut sonuç nihaileşecek."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.