Sosyal Medya

Bahçeli'den Erdoğan'a tepki: Türkiye İttifakı soru işaretlerini çoğaltmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz” sözlerine ‘Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP lideri Bahçeli’den tepki geldi. “Ülke bazlı ittifak olmaz” diyen Bahçeli, “Türkiye İttifakı’ndan bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’daki İl Başkanları ve Belediye Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği ‘Türkiye İttifakı’na yönelik konuştu.
 
Bahçeli, “Türkiye İttifakı’ndan bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır” dedi:
 
“Ülke bazlı siyasi bir ittifak olamaz. Bizim ittifakımız cumhurladır, bizim ittifakımız AK Parti’li kardeşlerimledir.
 
“Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye İttifakı ile neyi kasetttiğini elbette bilemeyiz. Ama konunun zillet ittifakı tarafından istismar edildiğini görüyoruz.
 
“Bizim inandığımız Cumhur İttifakı’dır. Bizim amacımız milli bekayı sonuna kadar yaşatmaktır. Cumhur İttifakı’na yönelik sabotajlara fırsat vermemektir.”
 
Erdoğan ne demişti?
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen Perşembe günü Twitter’dan yaptığı açıklamalarda “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz” demişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.