Sosyal Medya

Murat Bardakçı Kadir Mısıroğlu için yazılanlara sert çıktı: çüş ki ne çüş...

Habertürk yazarı Tarihçi Murat Bardakçı yoğun bakımda tedavi altında tutulan tarihçi Kadir Mısıroğlu hakkında sosyal medyada yazılanlara sert tepki gösterdi.Geçtiğimiz günlerde şeker hastalığı yüzünden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kadir Mısıroğlu hakkında Habertürk yazarı Murat Bardakçıoğlu bir yazı kaleme aldı.
 
Özel bir hastanede yoğun bakımda tutulan Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu hakkında sosyal medyada yazılanlara Bardakçıoğlu “Mısıroğlu’nun hastahaneye kaldırılmasının ardından yazılanlar artık edepsizlik, seviyesizlik ve terbiyesizlik sınırlarının çok ötesine geçmiş, hayâ yahut haysiyet gibi kavramlar bir tarafa, insanlık sınırlarının bile dışına çıkmıştır!” sözleriyle tepki gösterdi.
 
Daha önce Habertürk TV’de yaptığı programlarda Kadir Mısırıoğlu hakkında birçok eleştiride bulunan ve bu durumu yazısında tekrarlayan Bardakçıoğlu “Ama o işler başka; sağlık meselesi, hem de günlerden buyana yoğun bakımda kalmayı gerektirecek derecede sıkıntı dolu bir vaziyet, bambaşka! Muarızı olduğunuz kişinin başına büyük bir dert, hele ağır bir hastalık geldiği takdirde geçmişteki didişmeler, çekişmeler, kavgalar ve sarfedilen ağır sözler artık hatırlanmaz; aklıbaşında olanlar sevinç krizlerine kapılıp “Oh olsun!” demeyi düşünmez bile!” yorumunu yaptı.
 
“ÇÜŞ Kİ NE ÇÜŞ!”
Bardakçıoğlu yazısının son bölümünde meselenin sadece yoğun bakımda yatan Kadir Mısıroğlu’na hakaretler yağdırılması olmadığını belirtirken “Notre Dame Kilisesi yanıyor, cep telefonunu eline alan veya bilgisayarının başına geçen bıçkın klavye delikanlısı yahut şirret hatun derin bir “Oooooh!” çekip “Aman ne güzel! Beter olsunlar!” diye döktürüyor! Neymiş; onlar bize bilmemne ettikleri için kiliseleri cayır cayır yanmış, uğradıkları belânın böyle bereketlisine sevinmek lâzımmış, memnun olmamak mümkün mü imiş? Çüş ki ne çüş!” diye yazdı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.