Sosyal Medya

Ak Parti'nin İstanbul'da seçimin iptali talebine CHP'den yorum: Kabul etmeyiz

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti'nin 'organize usulsüzlük' iddiasıyla İstanbul'da seçimin iptali için YSK'ya yaptığı olağanüstü itiraza ilişkin, 'Vatandaşın iradesine saygısızlık yapılmasını kabul etmiyoruz' dedi.AK Parti, İstanbul'da seçimin iptali ve yenilenmesi talepli olağanüstü itiraz dilekçesini YSK'ya sundu.

İstanbul'da yerel seçimlerin ardından oy sayımının hala sürdüğü tek ilçe olan Maltepe'ki son duruma değinen CHP'li yönetici, "Son Maltepe sayımları bitmek üzere. İl Seçim Kurulu birleştirme tutanaklarının oluşturulması sonrası tutanak/mazbatanın verilmesi seçim kanunları çerçevesinde zorunludur. İtirazların olması mazbata verilmesine engel değildir. Bir kez daha dilekçemizi verdik" dedi.


2019-04-16_21h44_01

AK PARTİ'NİN TALEBİNE İLK YORUM

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "Mesele seçimlerin yenilenmesi değil. Halkın iradesini yok sayacak bir anlayışın kesinlikle karşısındayız. Vatandaşın iradesine saygısızlık yapılmasını kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, "Maltepe'de uzatmaya çalıştıkları sürecin bu gece biteceğini görünce, ne yapsak da süreci farklı yönetsek diyerek, panik haliyle, çalışılmadan, hazırlanılmadan verilmiş bir itiraz. Dilekçede sadece iddialar var, kanunsuzluğu tarif eden hiçbir şey yok. Bulabildiklerini ve ne yazık ki uydurabildiklerini alt alta sıralamışlar" diye konuştu.

AK PARTİ'NİN MAZBATA BAŞVURUSU

AK Parti'nin itiraz sonuçlanana kadar mazbata verilmemesi için yaptığı başvuruyu da değerlendiren Kaftancıoğlu, "Mazbata 1 Nisan'da verilmeliydi. Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası şu anda gasp edilmiş durumdadır. İtiraz sürecinin devam ediyor olması, mazbatanın verilmesine engel değildir. Bu başvurunun anlamı yoktur" açıklamasını yaptı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.