Sosyal Medya

Güncel

CHP'den oy sayıma ilişkin yeni açıklama: İstanbul ve Ankara'da son durum ne?

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul ve Ankara'daki oy sayım sürecine ilişkin son durumu aktarıyor. Öztrak Ankara ve İstanbul'daki itirazlara ilişkin "İtirazlar da YSK'nın kararları da iyi niyetli değildir" ifadesini kullandı. Öztrak, "İstanbul'da sayım yapılan sandığın yüzde 49'unda sayım işlemi bitmiştir, Binali Yıldırım 4,153,582, İmamoğlu 4,171,501 oy almıştır. Sayın İmamoğlu, 17,919 oy farkıyla öndedir. Biz oyların yeniden sayılmasından korkmuyoruz" dedi.**Öztrak'ın konuşmasından satırbaşları:

"Sandık başında gözlemcilerin itiraz etmemesine, şerh düşmemesine rağmen iktidar seçimi kaybettiği sandıklarda geçersiz oyların yeniden sayılmasını istemiştir. Bu kör bir itirazdır, hukuki değildir. Bu benim değil, 2014 yılında Mansur Yavaş'la ilgili karar da söylüyor. O zaman bu karar uygulandı, şimdi ne oldu da bu karar uygulanıyor? Sadece 2014'teki karar değiştirilmiyor, duruma göre de karar veriliyor.

 
  • Partili görünmeyip de partili olan, sanki atanmış ama partili olan Adalet Bakanının, İçişleri Bakanının elleri oy çuvalları içinde ne aramaktadır. Bu nasıl seçim sürecidir? Yine soruyorum. Dolmabahçe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı toplantıya hangi bakanlar katılmıştır? Bu toplantıda bakanlar hangi talimatları almışlardır?

  • Seçimin ardından AK Partililer "En şaibeli seçim" diye süreci itibarsızlaştırmışlardır. Haziran'da sandıktan çıkamayan iktidar, Kasım ayında seçimi tekrarlatmıştır. Seçimden önce "En güvenilir sistem bizim" diyenler, İmamoğlu ve Yavaş sandıktan çıkınca seçim şaibeli demeleri trajikomiktir. Seçim sandığından bir darbe çıkarmaya çalışan bu kepazeliğe milletimiz kanmayacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');