Sosyal Medya

Güncel

İHH Başkanı Yıldırım: İslam dünyasının her tarafında her şeye dokunuluyor ve Müslümanlar sessiz kalıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'de yaşanan katliamlara tepki gösterdi. Yıldırım, Yeni Zelanda'daki terör saldırıyla Suriye'de yaşanan katliamlar arasında hiçbir farkın olmadığını söyledi.İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'de yaşanan katliamlara sosyal medya hesabından yayınladığı video ile tepki gösterdi.
 
Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'nin Bagoz bölgesinde yakarak katlettiği kadın ve çocuklarla ilgili açıklama yapan Yıldırım, "Savaşta kadınlara, çocuklara, mabetlere, ibadet edenlere, masumlara, eman dileyenlere dokunulmaz." dedi.
 
Bülent Yıldırım, Yeni Zelanda'daki yapılan katiamla ABD'nin Suriye'de yaptığı katliamların masum insanlara karşı yapıldığını söyledi.

Konuşmanın tam metni:


İçinde bulunduğumuz yüzyıl felaketler dönemi, burada gücü olan herkes acımasızca silah kullanıyor, kadın çocuk demeden öldürüyor.Islam'a göre savaşta kadınlara, çocuklara ibadet edenlere mabetlere, masumlara, eman dileyenlere ve ibadethanelere dokunulmaz, fakat şu anda Islam dünyasının her tarafında her şeye dokunuluyor ve Müslümanlar sessiz kalıyor.Daha birkaç gün önce Suriye'nin bazı bölgesinde kadın ve çocuklar yakılarak öldürüldü.Amerika 2 kilometrekarelik alana bunları topladı ve bunlar yavaş yavaş teslim olacaklarını kamplara alınacaklarını düşünüyorlardı. Birden üzerlerine hem denizden hem de havadan bombalar atıldı ve burada ilk defa denenen silahlar kullanıldı, beyaz fosfor kullanıldı. İnsanlar yanarak öldü. Çocuklar annelerinin başında ağlamaya başladılar, hiç kimse ses çıkarmadı.Ben size soruyorum, hangi dinden, hangi mezhepten, hangi meşrepten, hangi örgütten olursa olsun kadın ve çocuk öldürmek doğru mu? Gayri Müslim, Müslim ve aklınıza gelen herhangi bir örgütten kim olursa olsun kadın ve çocuklar öldürülebilir mi?Aldıklarınız sizlere emanettir. Savaşabilirsiniz beğenmeyebilirsiniz ama silahı elinde bulunduranlara karşı yapacağınız işlem başkadır, kadın ve çocukların hakkını korumak başkadır. Vicdanen çok rahatsızız. Bugün Yeni Zelanda'da yapılan katliamla Suriye'de Amerika'nın yaptığı katliam hepsi masum insanlara karşıdır, o nedenle yeryüzünde kim katliam yaparsa bunu kınıyoruz.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.