Sosyal Medya

Yayını kesilen İmamoğlu: Hanımefendinin bir suçu yok ama...

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, dün akşam konuk olduğu CNN Türk'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını vermek için yayını kesmesiyle ilgili olarak "Hanımefendinin bir suçu yok ama Türkiye’de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum” dedi.Seçim çalışmaları kapsamında Çatalca'da yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu, dün gece katıldığı CNN Türk'te Buket Aydın'ın sunduğu 40 programının yayını kesilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlanılmasını değerlendirdi.  İmamoğlu, ”Akşam kestiler ama hanımefendinin bir suçu yok ama Türkiye’de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum” yanıtını verdi. İmamoğlu, ”Eşimle aldığımız bir karar, evde TV açtırmıyoruz. Ayarlayın, ben çıkınca açın, sonra kapatın. Artık gülelim” diye konuştu.
 
Daha sonra semt pazarında yöresel ürünler satan 65 yaşlarındaki Ayşe Kaplan’ın tezgahına uğrayan İmamoğlu, “Tezgahtaki ürünlerin hepsini sen mi ürettin” sorusunu yöneltti. Kaplan’dan, “Evet” yanıtını alan İmamoğlu, onun iletişim bilgilerini alarak, “Seni örnek diye anlatacağım. Ablamız gibi bir annenin oğlu olarak büyüdüm. Böyle üreteceğiz, diyeceğiz. Seninle röportaj yaptıracağım. İstanbul’un tüm köylerini, üretime katmamız lazım” dedi.
 
İmamoğlu’nun bir başka durağı Sanayi Derneği oldu. Burada da, “Çok güler yüzlüsün, inşallah muvaffak olursun” şeklinde kendisine sarılan bir yaşlı bir kadın ile sohbet eden İmamoğlu, “Sağol anacım, birbirimize moral vermemiz lazım” dedi. Kadının, “Onlar cennet vaat ettiler, siz niye vaat etmediniz?” şeklindeki sorusuna, “Bize yakışmaz” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.