Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan: Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşuyor. Erdoğan, "Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak" dedi.Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
 
— Yozgatlı iş insanlarımıza, girişimcilere toplam 2.2 katrilyon TL yatırım teşviki verdik. Eğitimde 2 bin 323 adet yeni derslik inşa ettik. Bozok Üniversitesi'ni Yozgat'a biz kazandırdık. Yozgatlı çiftçimize 1.6 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Yozgat Havalimanı'nı 2022 yılında hizmete sunmayı planlıyoruz.
 
— Siyasetin, bürokrasinin, iş dünyasının her kademesinde Yozgatlı kardeşlerimiz var. Böyle bir kadro Allah'ın izniyle Yozgat'ı şaha kaldırır, kaldırıyor. Yozgat'ı üzeni biz de üzeriz.
 
​- Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak. Ve adımını hemen atıyoruz, inşallah. Memmunuz değil mi? Anneler memnun muyuz? 31 Mart'ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz?
 
— Teknolojiyi silah gibi kullananlar var. Maalesef ayağımıza çelme takmaya çalışan partiler var. Kandil emrediyor, CHP bunları yerine getiriyor. 'Kürdistan'da HDP'ye oy vereceğiz, batıda da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz' diyor. Türkiye'de Kürdistan diye bölge ne zaman çıktı? 31 Mart'ta cevabı en güzel şekilde alacaksınız.
 
— Ülkemizi bölmeye çalışanlara yüz vermeyiz. Açtıkları çukurlara onları gömdük mü? 'Kayyum atanan yerleri geri alacağız' diyorlar. Benim vatandaşım bunları geri almana fırsat veriyorsa, devletin imkanlarını Kandil'e gönderecek olursanız yine kayyumlarımızı atarız. Ve sizlerle yola devam etmeyiz. Zillet ittifakına destek verenlere karşı tavrımız açık.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');