Sosyal Medya

Güncel

Atıyla oy isteyen muhtar adayı akıllara eşekle oy isteyen Boztaş'ı getirdi

Bir dönem Adana Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye başkanı olan Abdurrahman Boztaş'a Konya'dan rakip çıktı. Eşekle oy isteyen Boztaş'ın rakibi atıyla oy toplamaya çıkan Konyalı muhtar adayı İbrahim Ömür Belgin oldu.12 yıldır Durunay Mahallesi'nde masaj salonu işleten İbrahim Ömür Belgin,  31 Mart'ta yapılacak seçimlerde muhtar adayı oldu. Mahalleye muhtar olarak hizmet etmek istediğini belirten Belgin, takım elbisesini giyip, 'Cemşit' adını verdiği atıyla kapı kapı dolaşıp, oy isteyerek farklı bir seçim kampanyası yürütüyor. İki yabancı dil bildiğini ve 3 üniversite mezunu olduğu belirten Belgin, şunları söyledi:'3 üniversite mezunuyum. İki yabancı dil biliyorum. Aynı zamanda fizyoterapistim. Muhtar olma  sebebim, mahallemize hizmet etmek. Genç birisinin muhtar olması avantajdır diye düşünüyorum. Eski muhtarlarımız biraz yaşlı. Yaşlı insanların algıları ve çalışmasıyla, gençlerin çalışması ve algısı farklıdır. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, gençler bu ülkeyi ayaklandıracak. Bu gençlerden de biri ben olmak istedim."
 
ATIM 'CEMŞİT' İLE GEZİYORUM
 
Seçim çalışmaları kapsamında rahvan cinsi atı Cemşit ile birlikte seçmenleriyle buluştuğunu belirten Belgin, " At, Türklerin soyundan gelmektedir, kültürüdür. Biz bu kültürü yaşatmaya çalışmaktayız. Atımızla birlikte hem gençlerimizi ata alıştırmış oluyoruz, hem de mahallemizde bir spor etkinliği oluşmuş oluyor. Mahallemizde ata binen insan sayısı da oldukça fazla. Bundan dolayı da ata biniyoruz. Muhtarlık seçim startımıza da atla başladık. Mahalle sakinleri de bize çok güzel karşılıyor. Mahallemiz atları ve hayvanları seviyor. Ata binmeyi atla gezmeye devam edeceğim" diye konuştu.
 
TANZİM SATIŞ NOKTASI VE HAL EKMEK BAYİSİ AÇMAK İSTİYORUM
 
Vatandaşlardan gelen talep üzerine seçildiği taktirde mahalleye tanzim satış noktası ve halk ekmek bayisi açmak istediğini de belirten Belgin, "Seçildiğim taktirde mahalle sakinlerinden gelen talepler üzerine girişimlerde bulunacağız. Bunlardan biri tanzim satış noktası diğeri ise halk ekmek bayisidir. Mahallemizde halk ekmeğimiz bulunmuyor. Mahalle sakinleri ekmek alabilmek için çarşıya iniyor. Parklarımızda sokak köpekleri nedeniyle güvenli değil. Barınak ve belediye yetkilileriyle görüşüp hem sokak köpeklerimizin daha iyi bakılmasını sağlayacağız hem de vatandaşlarımızı rahat ettireceğiz" dedi.

19-02/24/oy-at-2.jpg


AKILLARA ABDURRAHMAN BOZTAŞ GELDİ
 
Belgin'in bu stratejisi akıllara Adana'da bir dönem belediye başkan adayı olarak seçimlere katılıp eşekle oy isteyen Abdurrahman Boztaş'ı getirdi. "Biz fırıldak değiliz, bu tekere çomak sokmayın" sözleriyle sosyal medyada fenomen haline gelen Boztaş, seçmenleri tarafından kendisine hediye edilen eşek ile oy toplamaya çıkmıştı. Boztaş bu eylemi ile o dönem Adana'da tamamlanmayan metro projesini protesto ettiğini ifade etmişti. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.