Sosyal Medya

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan EYT açıklaması: Bu kişiler işsiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklamada bulunarak hükümete seslendi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki Meclis Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) da vardı. Kılıçdaroğlu EYT ile ilgili olarak hükümete seslenerek "EYT'lilere türedi diyorsun. Yüzbinlerce kişi emeklilikte yaşa takılıyor ve bu kişiler işsiz. 706 bin haneye gelir girmiyor ne olacak bunlar? Bu evlerde çocuklar var. Kadınlar var. Ne olacak bunlar?" diye sordu.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
 
"İşsizliği önlemek için bu hükümet hangi tedbirleri aldı? 17 yıldır iktidardalar onların çocukları işsiz değil. Onların çocuklarının bir eli yağda bir eli balda. Ama sen vatandaş olarak hala ona oy vermeye devam edersen yarın ağzındaki lokmayı da alacak. Bunlardan önce Anadolu Kaplanları vardı. Şimdi Anadolunun içini boşalttılar. Kaplan falan kalmadı. Sarayda oturan işsizlik nedir bilir mi? İşsiz bir insanın sokaklarda nasıl gezdiğini bilir mi? Saray'ın çevresi işsizliği bilmez arkadaşlar. Bir de bir eli yağda bir eli balda olan bir damat var. Bir fakirin, fukaranın sofrasına oturmuşluğu var mı? Bir Anadolu'yu gezmiş mi?
 
Fakire din iman, köşeyi dönünce han hamam. Bunların felsefesi budur.
 
"EYT'LİLERE TÜREDİ DİYORSUN"
Emeklilikte yaşa takılan işsiz kalan yüz binlerce kişi var. EYT'lilere türedi diyorsun. Yüzbinlerce kişi emeklilikte yaşa takılıyor ve bu kişiler işsiz. 706 bin haneye gelir girmiyor ne olacak bunlar? Bu evlerde çocuklar var. Kadınlar var. Ne olacak bunlar?
 
Yüzbinlerce üniversite öğrencisi iş bulamıyor. 3,5 milyon suriyeliiyi ülkeye sokarsan işsizliği çözemezsin. Liyakat yerine sadakatı baz alırsan işsizliği çözemezsin. Fabrikaları sattın kapattın şimdi domates satıyorsun."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.