Sosyal Medya

Güncel

Türkiye hakkındaki o tweet'ten sonra Trump Bolton'a ne dedi?

Serdar Turgut- HabertürkBugün tek bir adamın John Bolton’un ruh halini çözümlemeye çalışacağım. "Tek bir adamın ruh halinden bize ne, bize yönetimin kararlarını anlat" diye düşündüğünüzü duyuyor gibiyim şu anda bunu okuduğunuzda.

Ancak çözümlemeye çalışacağımız o ruh hali Başkan Trump’ın şu anda tüm dış politika kararlarının yönünü belirleyen ulusal güvenlik danışmanına ait olunca o zaman işin rengi değişiyor. Çözümleme daha önemli ve hatta bizim ulusal güvenliğimizi de ilgilendirir bir hal alabiliyor.

ORTAM ANALİZİ

Ben Washington’da randevularıma giderken eğer bir yemekte buluşmuyorsak ve kaynağın odasına gidiyorsam, odaya ilk girdiğimde duvarlarında nasıl fotoğraflar olduğuna ve masanın üzerinde özel sembolik değeri olan eşyalara dikkat ederim. Bu detaylar biraz sonra bana bazı şeyler anlatacak ve büyük ihtimalle yalan da söylemeye çalışacak kişinin ruh hali hakkında ipuçlarını verir.

Ben John Bolton’u makam odası ortamında hiç görmedim. Ama bunu görmüş olan gazeteci arkadaşlarım var. Gözlem güçlerine güvendiğim, sağlam karakterli gazeteciler bunlar. Onların bana anlattıklarından ve yazdıklarından çıkardığım kadarıyla önümüze şöyle bir John Bolton ruh hali ortaya çıkıyor:

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');