Sosyal Medya

Güncel

Türkiye sert gücünü kullanacak mı?

'Türkiye sert gücünü kullanacak mı?' sorusunu yanıtlayan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, 'Bununla alakalı muhakeme yapıldı, konjonktüre göre adım atılacak.' dedi.Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın komutanlar ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile Suriye sınırında bu sabah yaptığı toplantıyı, aynı saatlerde gerçekleşen Çavuşoğlu-Pompeo görüşmesini ve İdlib'te yaşanan çatışmaları 24TV'ye değerlendirdi.

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sahada yaşanan gelişmeleri ve Türkiye'nin yoğun diplomasi trafiğini yorumladı.

FIRAT'IN DOĞUSUNA HAREKAT NE ZAMAN YAPILACAK?

Askeri yığınağın %95'e ulaştığına dikkat çeken Ağar, İdlib, Münbiç ve Fırat'ın doğusu için diplomasi trafiğinin ve askeri hareketlilik ile birlikte yaşandığını söyledi. İdlib'te son yaşanan çatışmaların bölgede hareketlenmeye neden olduğunu belirten Ağar, Türkiye'nin İdlib'e de müdahalede bulunabileceğini, bunun için toplantı yapıldığını sözlerine ekledi.

TÜRKİYE SERT GÜCÜNÜ KULLANACAK MI?

Mattis, ABD'nin çekilme sürecini başlatması sonrasında çok fazla gelişme olduğunu ifade eden Ağar, Trump'ın son açıklamasının olumlu olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye mutlaka bir şey yapacak diyen Ağar, "Bununla alakalı muhakeme yapıldı, konjonktüre göre adım atılacak." dedi.

star.com.tr

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.