Sosyal Medya

Kültür Sanat

'Kalbin Simyası' çıktı

Yıllardır Türkçe'si beklenen Kalbin Simyası, 2019'da çıktı ve daha çıkmadan yoğun talep nedeniyle 4 baskı yaptı. Kalbin Simyası şimdiden yılın en iddialı kitaplarından biri...Yıllardır Türkçe'si beklenen Kalbin Simyası, 2019'da çıktı ve daha çıkmadan yoğun talep nedeniyle 4 baskı yaptı. Kalbin Simyası şimdiden yılın en iddialı kitaplarından biri...
 
"Neredeyse tamamıyla dış görünüş ve maddiyat odağında seyreden günümüzün dünyası, manevî gelişime daha fazla ihtiyaç duyar hale geldi. İnsanoğlunu boşluğa sürükleyen asıl neden ise manevî dayanak noktalarının kaybolması sonucunda nefsin isteklerinin doğru yönlendirilemeyip kalbin kibir, cimrilik, düşmanlık duygusu gibi birçok olumsuz nitelik tarafından kuşatılmış olması. İşte; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi olan Zaytuna College'in kurucusu, dinî meseleleri samimiyetle, ulema-halk ayrımı yapmadan anlatabilen, aynı zamanda sosyal bilimlere dair entelektüel birikimi ve disiplinler arası metoduyla, kadim İslam geleneğini esas alan bir âlim ve mutasavvıf olan Hamza Yusuf, bu anlam arayışına ket vuran kalbî rahatsızlıkları irdeliyor. Kalbin Simyası: Manevî Yaralara Çare Bulmak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur'ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor."
 
HAMZA YUSUF KİMDİR?
 
Hamza Yusuf Ocak 1960'ta Washington'da doğdu. 17 yaşında geçirdiği trafik kazasından sonraki tedavi döneminde kendi iç âlemine dönüp fâniliği üzerine düşünmeye başladı. 1977'de Müslüman olup farklı ülkelerdeki âlimlerden birçok İslamî konuda icazet aldı. Dünyanın dört bir tarafında konferanslar veren Hamza Yusuf, İslamî ilimlerin ve geleneksel metotlarla eğitimin yeniden canlanmasını amaçlayarak her yıl çeşitli programlardan birçok mezun veren Batı'nın ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi Zaytuna College'ı kurdu. Kalbin Simyası, yazarın Türkçeye kazandırılan ilk kitabıdır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.