Sosyal Medya

Güncel

Veliaht Prens Bin Zayid: Papa barışın ve hoşgörünün sembolü

Vatikan, Papa Francis'in Şubat 2019'da dinlerarası diyaloğun geliştirilmesi kapmasında Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edeceğini duyurdu.Bin Ziyad Papa Francis'i, Twitter'dan 'Papa Barışın ve Hoşgörünün Sembolü' sözleriyle karşıladı. Vatikan'dan yapılan açıklamada, Papa Francis'in Şubat ayı içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ziyaret gerçekleştireceği bildirildi. Gezinin, 3 ila 5 Şubat sonrasında gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada ayrıca, dinlerarası barış çağrısında bulunmak amacıyla çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gerçekleştireceği 7. ziyaret olduğu vurgulandı.

Papa'nın, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid'in ve ülkede yaşanan Katolik cemaatin davetini kabul ettiği ve düzenlenecek olan dinlerarası toplantıya katılacağı açıklandı.

Papa Francis'in hali hazırda dinlerarası diyaloğun geliştirilmesi adına işlenen suçları kınamak adına Türkiye, Ürdün, Mısır, Bangladeş ve Azerbaycan ve Filistin'e çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiği de bildirildi.

ZİYARETİN AMACI: DİNLER ARASI DİYALOG!

Papa'nın Birleşik Arap Emirliklerine gerçekleştireceği ziyaretin ana temasının ‘Beni barışın kanalı yap' olduğu aktarıldı.

Ziyaret hakkında açıklama yapan Vatikan Sözcüsü Greg Burke, "Bu gezide, tüm iyi niyetli insanların barış için nasıl çalışabileceği ana konumuz olacak. Bu ziyaret tıpkı 2017'deki Mısır ziyareti gibi Papa'nın dinlerarası diyaloğa verdiği önemi gösterecek. Papa Francis'in Arap ülkelerine gerçekleştireceği ziyaret, kültürlerarası etkileşim adına güzel bir örnek teşkil ediyor " ifadelerinde bulundu.

Papa'nın ziyaretine ilişkin olarak Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayan Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid, "Papa, barışın ve hoşgörünün sembolü ve dinler arası kardeşliğin gelişmesi adına önemli bir figür. Halkların bir arada barış içerisinde yaşayabilmesi hususunda diyalog yolu arayacağımız bu tarihi ziyareti dört gözle bekliyoruz" ifadelerine yer verdi

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.