Sosyal Medya

Güncel

Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri: 'Boğuluyorum... Poşeti başımdan çıkarın'

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda vahşice katledilen Cemal Kaşıkçı’nın son sözleri bunlar oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ABD’ye, İngiltere’ye, Almanya’ya ve Suudi Arabistan’a verdik” dediği cinayetin ses kayıtlarını dinlediğini iddia eden Türk kaynak, Kaşıkçı’nın son sözlerini Katar merkezli El Cezire televizyonuna anlattı. Kaynak, ses kaydında Kaşıkçı’nın Suudi infaz ekibiyle boğuşmasının net şekilde duyulduğunu ve son olarak “Boğuluyorum. Poşeti kafamdan çıkarın, klostrofobiğim ben” diye çığlık attığını anlattı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ABD’ye, İngiltere’ye, Almanya’ya ve Suudi Arabistan’a verdik” dediği cinayetin ses kayıtlarını dinlediğini iddia eden Türk kaynak Kaşıkçı’nın son sözlerini Katar merkezli El Cezire Televizyonu’na anlattı. Kayıtta Suudi infaz ekibiyle boğuşması net şekilde duyulan Kaşıkçı “Boğuluyorum. Poşeti kafamdan çıkarın, klostrofobiğim ben” diye çığlık attığını” anlattı.
 
Televizyona konuşan Daily Sabah gazetesinden olduğunu söyleyen gazeteci tüm ses kayıtlarını dinlediğini iddia etti. Gazeteci, infazın ve yaşananların tüm ayrıntılarıyla kayıtlarda yer aldığını belirterek tüm bu sürecin 7 dakika sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumartesi günü yaptığı açıklamada bahsi geçen ses kayıtlarının Saudi Arabistan, Amerika, Fransa, Almanya ve İngiltere ile paylaşıldığını söylemişti. Erdoğan aynı zaman Saudi Arabistan’ın cinayeti işleyen kişinin, olaydan bir gün önce İstanbul’a gelen 15 kişilik ekipten olduğunu bildiğini açıklamıştı.
 
El Cezire’ye konuşan gazeteciye göre Suudi Bilimsel Adli Tıp Kurumu Başkanı Salah al-Tubaigy öncülüğündeki ekip, Kaşıkçı’nın bedenini parçalamadan önce yerleri muşambalarla kapladı.Türk yetkililerin cesedi aramada sona yaklaştığının altını çizen kaynak, cezai soruşturmanın devam edeceğini belirtti.
 
Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bir kaynak da yine El cezire Televizyonu’na yaptığı açıklamada konsolosluk rezidansında cesedi yok etmek için kullanıldığına inanılan kimyasal asit izleri bulunduğunu söylemişti. 
El Cezire’ye ses kaydındaki bilgileri veren gazeteci Suudi ekibin ülkeye getirdiği ve cinayette kullanıldına inanılan aletlerin fotoğraflarının çok yakında yayımlanacağını belirtti. Ayrıca Kaşıkçı’nın son anlarına ait bazı belgesel görüntülerde gazetede yayımlanacak.
 
İstanbul Savcısı geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Cemal Kaşıkçı’nın Konsolosluğa girer girmez boğularak öldürüldüğünü ve cesedinin parçalandığını söylemişti.
 
Suudi Arabistan cinayetl soruşturması kapsamında aralarında 5 üst düzey yöneticinin de bulunduğu 18 kişinin tutuklandığını açıklamıştı. Şüphelilerin Türkiye’ye gönderilmesi ve burada yargılanması isteğini Riyad reddetmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.