Sosyal Medya

Güncel

Manzara yine değişmedi; Geç kalanları almadılar

Daha önce defalarca kez yaşanan sınavlardaki saat mağduriyetine bugün yenisi daha eklendi. ÖSYM tarafından yapılan uyarılara rağmen bugün yapılan KPSS ön lisans sınavına saniyelerle geç kalan adaylar sınava alınmadı.Bazı aday yakınlar görevlilere tartışırken geç kalanlar ise gözyaşlarına boğuldu.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans sınavı bugün başladı. 15 dakika kuralının uygulandığı 2018 KPSS ön lisans sınavı saat 10.15’te başladı. Birçok aday sınava saniyelerle yetişirken, tüm uyarılara rağmen geç kalan adaylar da salona alınmadı.
 
Sınavı saniyelerle kaçıran Büşra ismindeki bir aday ve yakınları, kapıdaki görevlilere uzun süre dil döktü. İçeri alınmayan adaylar gözyaşlarına boğulurken, Büşra isimli aday tüm ısrarlara rağmen salona alınmayınca baygınlık geçirdi.
112 ekiplerinin müdahale ettiği aday, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
Malatya'da ön lisans mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) geç kalanlar sınava katılamadı.
 
2018-KPSS ön lisans oturumu saat 10.00'da başladı.
 
Adaylar, sınav binalarına, yapılan aramaların ardından alındı.
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) "saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği" uyarısı kapsamında, saat 10.00'da kapılar kapatıldı. Bu saatten sonra gelen adaylar ise sınava giremedi.
 
İnönü Üniversitesi Malatya Meslek Yüksekokulunda sınava girecek adaylardan ikisi, saat 10.00'dan sonra binaya gelmeleri nedeniyle sınava alınmadı.
 
Adaylardan birisi "Bebeğini bırakacak kimse bulamadığı" diğeri de "Sınav yerini karıştırdığı" için geç kaldığını yetkililere söylese de binaya alınmadı.
 
Duruma tepki gösteren adaylar, sınav yerinden ayrıldı.
18-11/04/man34.jpg
18-11/04/man1.jpg
18-11/04/man2.jpg

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.