Sosyal Medya

Suudi Prens'e basit bir soru: Bizim alnımızda salak mı yazıyor?

Gezegenimizde Cemal Kaşıkçı cinayetinin bir numaralı sorumlusunun Suudi Arabistan devleti ve onun başındaki Veliaht Prens Salman olduğunu bilmeyen kalmamışken arkadaşların hâlâ çıkıp olaydan bihabermiş gibi davranmaları sadece bana mı kendimi salak gibi hissettiriyor?Suudi savcılık açıklama yapmış dün: “Cinayet şüpheliler tarafından daha önce planlamış” Vay be! Ciddi misiniz siz?! İnanılmaz bir tespit!!! Yahu şüpheli dediğiniz adamları oraya iki uçağa doldurup Kamerun devleti mi yolladı? Planlanmış cinayet Kenya başkonsolosluk binasında mı işlendi? Soruşturma yapıyor gibi gösterip yalandan iki kişiye ceza kesecekler, onları da muhtemelen ön kapıdan cezaevine sokup arka kapıdan çıkaracaklar. Yersen...

MUHARREM İNCE NİYE ADAY GÖSTERİLİR?

■ CHP’nin İstanbul’da kazanmak için ondan daha güçlü bir adayı olmadığı için.

■ İstanbul’da seçimin kaderini belirleyecek Kürt seçmenden oy alma potansiyeli en yüksek muhalif aday olduğu için.

■ Her seçim kaybetmekten yorulan ve ciddi anlamda sandık motivasyonunu yitirmiş CHP seçmenini yeniden heyecanla sandığa götürebilecek tek isim olduğu için.

■ CHP İstanbul’u kazanırsa AK Parti için hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı için.

MUHARREM İNCE NİYE ADAY GÖSTERİLMEZ?

■ “Adam kazandı” skandalı hafızalardan silinmediği için.

■ “Ben vefalı adamım...” deyip seçimin ertesi günü muhalefet bayrağı açarak Kılıçdaroğlu’nun ve ekibinin güvenini kaybettiği için.

■ Kazanırsa İstanbul’dan CHP’yi yönetmeye kalkacağından herkes emin olduğu için.

■ Kaybederse seçim gecesi Kemal Kılıçdaroğlu’na “Şu kadar oy aldım istifa edin” çağrısı yapacağından kimsenin şüphesi olmadığı için.

CHP İSTANBUL'DA İKİ İLÇE DIŞINDA BÜTÜN ADAYLAR DEĞİŞEBİLİR

Kemal Bey’in en yakınında, partinin en yetkili-etkili isimlerinden biriyle konuştum dün. Dedi ki “Büyükçekmece, Beylikdüzü dışında İstanbul’daki bütün ilçelerde adaylarımızı değiştirmeyi düşünüyoruz...”

İstanbul’daki diğer CHP’li belediyeler hangisi? Şişli, Beşiktaş, Ataşehir, Silivri, Adalar, Sarıyer, Kartal, Maltepe, Kadıköy, Avcılar ve Bakırköy...

TEHLİKELİ İNSANLARI DA İHBAR EDELİM Mİ?!

Kırşehir Valiliği bir açıklama yapmış, özetle diyorlar ki “Tehlikeli köpekleri (pitbull terrier, japanese tosa gibi) 153 (zabıta), 155 (polis), 156 (jandarma) hattına ihbar edin.” Baktım Kırşehir Valiliği sitesinden hiç çoluğa çocuğa dadanan, kadınları taciz eden, vatandaşın huzurunu kaçıran, sokak hayvanlarına eziyet eden insanlarla ilgili bir açıklama yok.

Hayvan sever (!) Kırşehir Valisi’ne bir sorum var: Görünen o ki Kırşehir’de zabıta, polis, jandarma “tehlikeli” köpeklerle meşgul! Ayıptır sorması sizin vilayette tehlikeli insanlara kim bakıyor? Onları kime ihbar ediyoruz?

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');