Sosyal Medya

Engin Ardıç: Altı ila on iki yaşındaki çocukları askere alın, şehit düşsünler. Belki Recep Peker'in ruhu şad olur

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti. Sabah yazarı Engin Ardıç, Danıştay'ın kararını eleştirerek, "Çocukların küçücük yaşta beyinlerinin yıkanmasına itiraz etmek 'bilimsel bir gerekçeye dayanmıyormuş', Danıştay öyle diyor. Bir adım daha atın: Altı ila on iki yaşındaki çocukları askere alın, şehit düşsünler. Belki Recep Peker'in ruhu şad olur" değerlendirmesinde bulundu.Yazar Engin Ardıç, "Ölsünler mi?" başlığıyla (20 Ekim 2018) yayımlanan yazısında şu noktalara dikkati çekti:
"Danıştay kararıyla "andımız" ilkokullara dönüyor.
Yani, altı yaşında çocuk "varlığım Türk varlığına armağan olsun" diye gene bağıracak.
Danıştay kararının en güzel yanı şu: Andımız "genç nesillerin anayasal vatandaşlık temelinde aidiyetini güçlendiriyormuş"... Bu nedenle de gerekliymiş.
Üstelik andımız "idari istikrar oluşturuyormuş!"
Bravo.
Çocukların küçücük yaşta beyinlerinin yıkanmasına itiraz etmek "bilimsel bir gerekçeye dayanmıyormuş", Danıştay öyle diyor.
Büyüklerini saymak, küçüklerini sevmek demek ki "anayasal" bir zorunluluk.
Varlığını daha altı yaşında armağan etmek "idari" bir istikrara yol açıyor. Yükselmek, ileri gitmek de öyle.
Bir adım daha atın: Altı ila on iki yaşındaki çocukları askere alın, şehit düşsünler.
Belki Recep Peker'in ruhu şad olur."
 
SABAH

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');