Sosyal Medya

Güncel

Kaşıkçı'yı kaça sattıkları belli oldu: 100 milyon dolar!

Candaş Tolga Işık- PostaABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun önceki gün Riyad’da Veliaht Prens’le yaptığı şen şakrak sözüm ona Cemal Kaşıkçı görüşmesinden yansıyan görüntüler üzerine “Fiyatta anlaştınız mı?” diye sormuştum. Dün öğrendik ki anlaşmışlar! New York Times, Pompeo’nun Riyad’ı ziyaret ettiği saatlerde Suudi Arabistan’ın ABD’nin hesaplarına 100 milyon dolar yatırdığını ortaya çıkardı. ABD yönetimi 100 milyon doların IŞİD’le mücadele için gönderildiğini söylemiş. “Cemal Kaşıkçı’yı öldürmelerinin üzerini kapatmamız karşılığında aldık” demelerini beklemiyorduk değil mi?
 
CHP KADIKÖY İÇİN SUNAY AKIN'I İSTİYOR AMA...
 
CHP Genel Merkezi’nden gelen son bomba kulis şair Sunay Akın’ın İstanbul’un önemli ilçelerinden Kadıköy’e belediye başkan adayı gösterileceği... Sevgili Sunay Abi’yi anlatmaya gerek yok. Harikulade bir insan... Ama benim bildiğim kadarıyla aktif siyasete karşı hep mesafeli durmuştur. Kaldı ki tanıdığım Sunay Akın öyle makam mevki dolu işleri pek sevmez. CHP’liler Sunay Akın’ı ikna etmeyi başarabilirler mi bilmem. Ama olursa hem Kadıköy hem de Türkiye siyaseti için büyük şans!
 
AMATÖR LİGİN SONUNCUSUNA 150 MİLYONLUK STAT!
 
Ordu’ya 20 bin seyircili bir stat yapılmış. Maliyeti 150 milyon TL. Bayburt- Gümüşhane’de yapılan stat için de yazdım aynısını, bölge halkı ayaklandı. Şimdi aynı tepki Ordululardan gelecek muhtemelen ama yine yazacağım. Karadeniz sahil şeridinde neredeyse her ilde bir stat var. Yazık bu paralara. Keşke bu paralar o şehirlerdeki insanlara iş-aş imkanı yaratacak başka alanlara aktarılsa. Aynı hata şimdi Ordu’da da yapıldı. 150 milyon lira Ordu ekonomisi için az para değil. Hep yazdım yine yazıyorum: Her ile milyonlarca liraya mal olan stadyum yapmak bir proje değil, düpedüz israftır. NOT: 150 milyonluk stat yapılan Orduspor amatör ligde sonuncu!
 
BENİM KÜTÜPHANEMİN KARŞILIĞI MÜŞAVİRLİK Mİ?
 
İlber Ortaylı kütüphanesinin bir bölümünü Cumhurbaşkanlığı’na bağışladı. Bunun üzerine aşağılık bir karalama kampanyası başlattılar: Hoca Kültür Bakanlığı’nda müşavirlik kapmak için yaptı diye... İlber Ortaylı’nın kütüphanesini 5-10 kitaptan ibaret sanan bu sallamacılara Hoca şahane bir yanıt verdi: “Benim kütüphanemin karşılığı müşavirlik mi? Ne alakası var bununla onun? Saçma sapan laflar bunlar! Yarı cahillik çok kötü şey! Bilmeden etmeden konuşuyorlar.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.